Cebula na Trądzik – Właściwości

Cebula na trądzik
Cebula na trądzik

Stosowanie drożdży, miodu czy sody na trądzik jest powszechnie znane, mało osób wie jednak o cudownych właściwościach… cebuli.

Cebula działa głównie antybakteryjnie, łagodzi przebieg zakażeń, przyspiesza gojenie się ran. Cebule stosuje się nie tylko przy leczeniu trądziku lecz również innych zmian jak na przykład opryszczki. Cebule przed zastosowaniem należy obgotować lub zetrzeć na tarce i taką kłaść na twarz.

Cebula zawiera wiele polifenoli oraz flawonoidów a co za tym idzie ma silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Cebula działa również wybielająco, pomaga w walce z bliznami, czerwona cebula likwiduje nawet znamiona. Warzywo to zawiera wiele przecwiutleniaczy, które pozwalają dłużej zachować skórę wolną od zmarszczek.

Aby stworzyć skuteczną maseczkę należy zmieszać jogurt z sokiem cebuli i masować nią twarz. Dobrą mieszanką jest połączenie odżywczego miodu z antybakteryjną owsianką oraz łagodzącą cebulą. Można też po prostu masować twarz połówką tego warzywa. Okłady z cebul łagodzą zmiany zapalne, przyspieszają gojenie się ran i wybielają znamiona.

Na trądzik ropny należy stosować gazę nasączoną w rozgotowanej cebuli i przykryć nią twarz na godzinę lub dwie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. faktycznie! mam fioła na punkcie wszystkich domowych, naturalnych metod, a nie spotkałam się jeszcze z metodą cebuli. super, dziekuje 🙂 trzeba bedzie przetestowac i dac znac jak poszło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *