Clindacne – Opinie, Cena, Skutki Uboczne

Clindacne - Opinie, Cena, Skutki Uboczne
Clindacne - Opinie, Cena, Skutki Uboczne

Clindacne jest antybiotykiem należącym do grupy linkozamidów i z tego powodu wykazuje on dużą skuteczność w przypadku leczenia problemów z trądzikiem, także o bardzo dużym nasileniu. Lek ma postać żelu i z tego powodu przeznaczony jest on tylko i wyłącznie do problemów skóry.

Z racji tego, że jest to antybiotyk o silnym działaniu dostępny jest on wyłącznie w aptekach i to na receptę. Wizyta u dermatologa jest konieczna, gdyż lek powinien być stosowany ściśle według zaleceń, w zależności od stopnia nasilenia konkretnego problemu i stanu skóry pacjenta.

Lek Clindacne ma bardzo dobre opinie nie tylko z tego powodu, że po prostu pomaga wykazując się bardzo dużą skutecznością, ale także nie powoduje zbyt poważnych skutków ubocznych. Osoby stosujące na co dzień żel najczęściej skarżą się na takie skutki uboczne działania jak świąd czy pieczenie skóry, a niekiedy także i drobne zaczerwienienia. Objawy te nie są jednak uciążliwe i w większości przypadków ustępują już po kilku dniach stosowania antybiotyku.

Dawkowanie leku zawsze powinno zostać odpowiednio ustalone przez lekarza. Podczas stosowania istotne jest tutaj smarowanie tylko i wyłącznie tych partii skóry, na których znajdują się zmiany trądzikowe. Należy zwrócić szczególną uwagę podczas smarowania miejsc w okolicach oczu czy ust. Jeśli przypadkowo antybiotyk dostanie się do oczu bądź ust należy jak najszybciej dokładnie przemyć to miejsce, a następnie skontaktować się z lekarzem. Clindacne nie wolno absolutnie stosować w przypadku jego przeterminowania.

Lek nie wykazuje skuteczności na przebarwienia czy różnego rodzaju plamy skórne, które stanowią blizny po poprzednich wypryskach. Działanie w przypadku trądziku polega przede wszystkim na hamowaniu rozwoju bakterii, a dodatkowo na tworzeniu środowiska na skórze, które nie sprzyja pojawianiu się nowych bakterii w przyszłości. Rozpoczynając kurację należy ściśle trzymać się terminów stosowania leku. Antybiotyk trzeba stosować tak długo, jak długo zalecał lekarz, nawet jeśli trądzik w pełni ustąpi ze skóry.

Antybiotyk bardzo chwalony jest nie tylko za swoją skuteczność, ale także przystępną cenę, która w aptekach waha się w granicach 17zł za opakowanie 15g Clindacne.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *