Co zrobić z Trądzikiem aby Cera była Piękna

Co zrobić z trądzikiem
Co zrobić z trądzikiem

Gładka, różowa cera jest marzeniem wielu osób. Każda dziewczyna i kobieta marzą o pięknej cerze bez piegów i zaskórników. Gdy pojawia się trądzik to nagle pojawiają się problemy.

Co zrobić z trądzikiem? Na pewno należy zadbać o właściwą higienę, dobre kosmetyki oraz odpowiednie leki. W ten sposób trądzik stanie się problemem sezonowym, a nie stałym. Kobiety pragną cery bez trądziku, panowie także nie czują się komfortowo z zaskórnikami na twarzy.

Jak walczyć z trądzikiem?

Na pewno należy codziennie myć cerę odpowiednim środkiem, używać dobrych toników, kremów oraz maści. Do tego oczyszczanie u kosmetyczki i peelingi – mogą być u kosmetyczki oraz domowe. Peelingi do cery trądzikowej kupuje się u kosmetyczki, a stosuje co najmniej dwa razy w tygodniu.

Trądzik występuje na twarzy, dekolcie, plecach, ramionach, rękach – największe skupiska pryszczy pojawiają się na czole, skrzydełkach nosa oraz na brodzie, czyli w najbardziej tłustych obszarach twarzy. Tam trzeba stosować maści i kremy.

Pomocna jest także maseczka z aspiryny rozpuszczonej w wodzie. Papkę uzyskaną w ten sposób nakładamy na krosty lub zaskórniki. To taki domowy sposób, ale całkiem popularny wśród nastolatków. Pomaga na pojedyncze krosty, nie na całe skupiska zaskórników. Na skupiska rozsianych zaskórników pomogą leki hormonalne przepisane przez lekarza. Czasami wystarczy maść – tutaj można wymienić Benzacne. Dzięki temu specyfikowi na pewno cera powoli zacznie się odnawiać i wracać do pierwotnego stanu.

Jeśli samodzielnie nie usuniemy trądziku to warto zadbać o odwiedziny u dobrego dermatologa, do tego u kosmetyczki. Taki zmasowany atak, wsparty odpowiednią higieną na pewno będzie pomocny każdej osobie. Dodatkowo odpowiednia dieta będzie pomocna: bez cukru, soli, ostrych przypraw (pikantnych, takich jak pieprz, ostra papryka}, wina i mocniejszych alkoholi. Dzięki takiej diecie cera nie będzie mocno podrażniona, a zaskórników będzie mniej. Poza tym wyciskanie i rozdrapywanie pryszczy prowadzi do zaostrzenia infekcji i rozsiania krostek po całej twarzy. Ostatecznym efektem są blizny, które usuwa się latami u kosmetyczki, czasami u dermatologa. Kosztuje to sporo, trwa długo i męczy.

Podsumowując, trądzik nie jest ozdobą. Męczy oraz irytuje, ale można pozbyć się tego niechcianego lokatora? Jak? Dbając o higienę, odpowiednie kosmetyki, właściwą dietę, konsultacje dermatologiczne i kosmetyczne. Bronią w walce z trądzikiem będą cierpliwość, konsekwencja i walka przez co najmniej pół roku. Później wszystko wróci do normy – cera będzie gładka i piękna. Z trądzikiem trzeba walczyć, ale taką walkę można prowadzić dość tanio – miesięczna kuracja kosztuje około 200 złotych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Warto zacząć od zmiany diety i od zmiany kosmetyków, bo mogą nas zapychać i uczulać. W diecie ważne jest to, żeby jeść zdrowo i wykluczyć nietolerancje pokarmowe. I dopiero jak to nie pomaga, pakujemy sie w mocniejsze środki -czyli farmaceutyki. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *