Cynk w tabletkach na Trądzik

Cynk w tabletkach na Trądzik
Cynk w tabletkach na Trądzik

Osoby zmagające się z cerą trądzikową na pewno wiele już słyszały o cynku, a do tego w apteczce prawie każdej takiej osoby zapewne znajduje się niedroga maść cynkowa, która to wykorzystywana jest przede wszystkim do miejscowego leczenia wyprysków, a więc w miarę szybkiego ich niwelowania. Skuteczność cynku okazuje się tutaj w miarę duża, choć wciąż czasem nie jest ona w pełni zadowalająca. Okazuje się jednak, że składnik ten może być bardziej pomocy na trądzik niż nam się to wydaje.

Zmniejszona ilość cynku w organizmie to spory problem

Okazuje się bowiem, że na świecie prowadzone były już niejednokrotnie badania, które miały wykazać związek między ilością cynku w organizmie, a podatnością na zmiany trądzikowe. Wyniki badań są zaskakujące i pokazały one, że stosowanie tabletek z cynkiem naprawdę może mieć zbawienne znaczenie dla takich osób. Wyselekcjonowano kilka grup ludzi, gdzie znalazły się osoby kompletnie bez problemów skórnych, z delikatnymi zmianami, umiarkowanymi oraz ludzi o bardzo ostrym charakterze trądziku. Wnikliwe badania pokazały, że im poważniejsze były problemy z trądzikiem tym mniej cynku znajdowało się w organizmie, a przeciętnie, u osób z problemami cery, jego zawartość była o ponad 20% niższa.

Odpowiednia przyswajalność cynku to podstawa

Popularne maści cynkowe są więc skuteczne, ale działają niestety miejscowo i nie oferują trwałych efektów, na jakie z całą pewnością liczy każda osoba zmagająca się z tym problemem. Tabletki zawierające cynk wykazują się większą skutecznością regulując ilość tego ważnego składnika w naszym organizmie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każda forma cynku jest dobrze przyswajana przez nasz organizm, a co za tym idzie, skuteczność przyjmowania takich tabletek może być różna w zależności od tego jakie wybierzemy. W całym zestawieniu różnych form cynku zdecydowanie najgorzej wypada siarczan cynku oraz cytrynian cynku. Jeśli tabletki mają taką postać cynku to niestety ich skuteczność może być dość niska. Najlepiej wypada tutaj metionina cynku, którą znajdziemy w niektórych tabletach dostępnych na rynku.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *