Domowe Sposoby na Pryszcze

Domowe sposoby na pryszcze
Domowe sposoby na pryszcze

Jakie są Domowe sposoby na pryszcze?

Domowe sposoby na pryszcze są znane od lat. Znane i całkiem skuteczne. Jednym z nich jest ocet jabłkowy. Zabija bakterie, prowadzi do stworzenia właściwego poziomu Ph. Nie wolno nadużywać tego octu, ponieważ nadmierne i zbyt częste jego stosowanie prowadzi do przesuszenia skóry.

Jak prawidłowo stosować ocet jabłkowy? Należy przygotować sobie wodę oraz ocet jabłkowy. Najpierw przemywamy twarz wodą, wycieramy ją delikatnie, a następnie przygotowujemy mieszankę składającą się z trzech części wody oraz jednej części octu jabłkowego. Nakładamy tę mieszankę za pomocą wacika na twarz.

Niektóre domowe sposoby na pryszcze podskórne są skuteczne oraz kosztują niewiele. Można wykorzystać do nich naturalne produkty żywnościowe takie, jak jajka, drożdże, miód, ziemniaki, pomidory, czosnek, cytrynę i pomarańcze lub leki, czyli aspirynę. Ich regularne stosowanie potrafi znacząco ograniczyć pojawianie się pryszczy oraz sprawić, że cera będzie sucha.

Maseczka z cynamonu i miodu na Pryszcze

Innym domowym specyfikiem jest maseczka sporządzona z cynamonu i miodu. Miód jest naturalnym antybiotykiem, który usuwa pryszcze. Do sporządzenia domowej maseczki wystarczą dwie łyżeczki stołowe miodu, jedna mała łyżeczka cynamonu, papierowe ręczniki. Miód miesza się z cynamonem i nakłada na twarz. Maseczka powinna pozostać na twarzy co najmniej 10-15 minut, a następnie ścieramy ją z twarzy. Delikatnie, aby nie podrażnić cery. Mikstura jest lepka, dlatego niezbędne są papierowe ręczniki.

Maseczka z mleka i miodu

Można także przygotować maseczkę z miodu i mleka. Taka maseczka przynosi znakomitą ulgę podrażnionej cerze oraz usuwa zaczerwienienia. Mleko można zastąpić jogurtem. Maseczka z jogurtem dodatkowo odżywia skórę. Do sporządzenia maseczki potrzeba odtłuszczonego mleka lub pełnotłustego jogurtu oraz jednej łyżeczki naturalnego miodu. Jogurt lub mleko mieszamy z miodem i nakładamy taką maseczkę za pomocą wacika na twarz. Zmywamy ją po 10-15 minutach. Maseczkę delikatnie usuwa się po tym czasie, aby nie podrażnić skóry.

Maseczka z białek jaj na Pryszcze

Białka jaj ściągają rozszerzone pory i pomagają leczyć skórę trądzikową. Białka należy oddzielić od żółte – potrzebne są dwa-trzy białka kurze. Na oczyszczoną skórę twarzy nakłada się maseczkę z białek, zostawia się ją na około 20 minut, a później należy ją zmyć ciepłą wodą. Na koniec należy nawilżyć cerę.

Papaja na Pryszcze

Papaja jest składnikiem wielu produktów do pielęgnacji cery. Usuwa martwe komórki i przynosi ukojenie skórze. Papaja zawiera enzym o nazwie papain, który redukuje podrażnienie i zapobiega pojawianiu się pryszczy. Maseczkę tworzy się z jednej świeżej papai. Najpierw należy umyć twarz, później rozgnieść papaję i taką papkę nałożyć na twarz. Po 20 minutach owoc usuwa się, a twarz myje ciepłą wodą.

Maseczki z pomarańczy na Pryszcze

Kolejną propozycją jest przygotowanie maseczki z pomarańczy, a dokładniej ze skórek pomarańczy. Należy je zmielić na pastę i dodać wodę, ale tyle, aby powstała gęsta pasta. Taką pastę ze skórek dwóch pomarańczy nakłada się na twarz. Po 20-25 minutach usuwa się maseczkę, myje się twarz ciepłą wodą i uzyskuje się odświeżoną twarz.

Olejek z drzewa herbacianego na Pryszcze

Olejek z drzewa herbacianego mieszamy z wodą w proporcji jedna cząstka oleju i dziewięć części wody. Następnie taką miksturą przemyć należy twarz. Osoby mające wrażliwą skórę powinny zastąpić wodę żelem z aloe vera.

Skórka banana na Pryszcze

Interesującym sposobem na pryszcze jest sporządzenie mikstury ze skórek banana. Zawierają one luteinę, bardzo silny antyoksydant, który redukuje opuchliznę oraz podrażnienie skóry oraz pobudza wzrost komórek, a także redukuje zaczerwienienie twarzy i zmniejsza dyskomfort.

Aloe vera na Pryszcze

Maseczka z żelu aloe vera również pomaga – najlepiej mieć w domu aloes i samodzielnie przygotować żel z tej rośliny. Miksturę z aloesu aplikuje się na obszary problemowe.

Oczyszczona soda na Pryszcze

Szybkie i skuteczne remedium na pryszcze to mikstura z sody oczyszczonej i wody. Z tych składników powstaje gęsta pasta. Nakłada się ją na 20 minut, a następnie zmywa ciepłą wodą. Pół filiżanki sody miesza się z jedną ósmą filiżanki wody. Pastę nakłada się na twarz, a po 5-6 minutach zmywa się ją ciepłą wodą.

Sok z cytryny na Pryszcze

Sok z cytryny pozwala oczyścić cerę. Osusza ją i usuwa nadmiar tłustej warstwy o nazwie sebum. Jedna łyżeczka soku z cytryny, jogurt. Sok miesza się z jogurtem, a następnie mieszankę nakłada na pryszcze płatkiem kosmetycznym. Oczywiście przed nałożeniem mikstury należy dokładnie umyć twarz ciepłą wodą.

Parówka z ciepłej wody na Pryszcze

Parówki z ciepłej wody są zalecane przez specjalistów. Naczynie ciepłej wody i ręcznik wystarczą do tego celu. Wodę trzeba zagotować, lekko przestudzić, aby była ciepła, a nie wrząca. Nad ciepłą wodą trzeba się nachylić i wdychać ją. Głowa musi być nakryta ręcznikiem. Parówka nie powinna trwać dłużej niż kwadrans.

Czosnek na Pryszcze

Zalecany jest także okład z soku wyciśniętego z 2-3 ząbków czosnków, zmieszanego z wodą lub żelem z aloesu. Takim sokiem przemywa się miejsca problematyczne, czyli te, na których występują pryszcze.

Płatki owsiane na Pryszcze

Płatki owsiane, woda, dwie łyżeczki miodu – mieszanka tego rodzaju jest korzystna dla cery. Mieszankę podgrzewa się, miód się rozpuszcza i taką maskę nakłada się na twarz – oczywiście ostudzoną, nałożenie gorącej maski prowadzić będzie do oparzeń. Po upływie trzydziestu minut maskę zmywa się z twarzy.

Maska z awokado i miodu na Pryszcze

Maska z awokado i miodu ma znakomite działanie. Maseczka zawiera sporo witamin, ma działanie odżywcze oraz oczyszczające. Jest odpowiednia dla skóry wrażliwej. Do jej przyrządzenia wystarczy jeden owoc awokado oraz łyżeczka miodu. Należy sporządzić papkę i nałożyć ją na twarz na 20 minut. Po tym czasie zmyć i podziwiać świeżą cerę.

Okłady z rozgniecionych liści mięty ukoją cerę i usuną zaczerwienienia. Nie usuną pryszczy, ale wspomogą leczenie. Takie okłady można przygotowywać nawet codziennie.

Powodzenia w walce z pryszczami życzymy wszystkim osobom na nie cierpiącym.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *