Domowe sposoby na przebarwienia po trądziku

Domowe sposoby na przebarwienia po trądziku
Domowe sposoby na przebarwienia po trądziku

Przebarwienia po trądziku tylko częściowo związane są z wypryskami bezpośrednio. Niektóre osoby, posiadające cerę skłonną do wyprysków, nie borykają się z przebarwieniami, a związane jest to z tym, że zapewne przestrzegają odpowiedniej higieny, pielęgnacji oraz zabezpieczania skóry skłonnej do wyprysków.

Problemem jest tutaj promieniowanie UV, które bardzo szybko odbarwia naszą skórę w miejscu występowania trądziku. Same wypryski poważnie naruszają jedność komórek skóry poprzez ich rozrywanie, a stan zapalny utrudnia szybkie, naturalne gojenie się takich ran. Poddając uszkodzoną komórkę działaniu promieniowania UV, a więc wychodząc na słońce, tylko pogłębiamy uszkodzenia, a samo promieniowanie UV zaczyna nam odbarwiać skórę. Jedynym dobrym sposobem ochrony przed tym jest stosowanie kremów z filtrem UV, a do tego odżywanie naszej skóry specjalnymi kremami.

Co jednak zrobić, jeśli już pojawiły nam się przebarwienia na skórze po trądziku?

Jak radzić sobie z nimi domowymi sposobami?

– tonik przygotowany z rumianku i cytryny

Cytryna sama w sobie ma świetne właściwości rozjaśniające skórę, ale działania bardzo intensywnie i może uszkadzać komórki skóry. Z tego powodu świetnie sprawdza się połączenie cytryny z rumiankiem. Przygotowana substancja będzie skuteczna na przebarwienia, ale jednocześnie delikatniejsza dla skóry. Samo przygotowanie jest bardzo proste. Do naparu z rumianku, a więc jednej torebki zaparzonej w pół szklanki wody, wyciskamy sok z całej, jednej cytryny. Tak otrzymujemy tonik, który warto przelać sobie do buteleczki i przemywać nim plamy po trądziku każdego dnia, najlepiej dwa razy dziennie.

– olejek lniany

Olejek lniany jest bardzo łatwo dostępny i nie kosztuje dużo, a dzięki swoim właściwościom świetnie wspiera skórę w procesie naturalnej jej regeneracji. Należy tutaj jednak pamiętać, aby kupować olej tylko w ciemnych butelkach. Dostęp do promieni UV zabija jego właściwości i taki olejek może nie spełnić naszych oczekiwań. Olejek każdego dnia wmasowujemy, kolistymi ruchami, w naszą skórę. Dostarczamy w ten sposób skórze mnóstwa witamin, minerałów oraz kwasów omega-3.

– plasterek pomidora na przebarwienia

Niezwykle skuteczny może okazać się także zwykły pomidor, którego kupimy w każdym sklepie. Wystarczy dobrze umyć pomidora i wykroić z niego plasterki. Te następnie nakładamy na około 20 minut na przebarwienia. Działanie pomidora opiera się na dużej zawartości witaminy A, która odświeży skórę i sprawi, że przebarwienia będą mniej widoczne.

– naturalne mleczko do peelingu

Peelingowanie to jeden z ważniejszych zabiegów w przypadku przebarwień na skórze, gdyż stopniowo będziemy zdzierać nasz naskórek, aby ostatecznie odsłonić skórę zdrową, bez przebarwień. Kremy i mleczka peelingujące można przygotować także domowymi sposobami. Do tego celu potrzebujemy tylko śmietany i brązowego cukru. Mieszamy pół opakowania śmietany z łyżeczką cukru i powstałą masę zwyczajnie wmasowujemy w skórę. Szorstki cukier będzie delikatnie peelingował nam skórę. Masa może także odświeżać skórę i warto, po zakończeniu masażu, pozostawić wszystko na skórze przez około 5 minut, a później zmyć ciepłą wodą.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *