Domowe sposoby na Trądzik Różowaty

Domowe sposoby na Trądzik Różowaty
Domowe sposoby na Trądzik Różowaty

Przewlekłe choroby zazwyczaj kojarzą nam się z czymś bardzo niebezpiecznym dla naszego zdrowia, ale musimy mieć świadomość tego, że jakże pospolity trądzik różowaty także zalicza się do grona takich właśnie chorób. Leczenie tego problemu jest bowiem niezwykle kłopotliwe, a wiele osób walczy z nim dosłownie latami. Medycyna zna różne sposoby niwelowania skutków takiego trądziku oraz przeciwdziałania pojawianiu się nowych wyprysków, ale wiele osób zapomina o tym, jak ważna jest tutaj konsekwencja działania. Pozornie zaleczona skóra zachęca do odstawiania różnych kosmetyków, co niestety szybko się na nas zemści, gdyż wypryski mogą na skórze wyjść na nowo i to z jeszcze większą intensywnością.

Jeśli zmagamy się z trądzikiem różowatym to po widocznym zaleczeniu problemu nie musimy dalej wydawać majątku na kosmetyki. Z pomocą przychodzi nam tutaj bowiem medycyna naturalna i różne domowe sposoby, dzięki którym tanio, ale i skutecznie, utrzymamy naszą skórę w świetnej kondycji walcząc z trądzikiem.

Na trądzik różowaty zdecydowanie najbardziej polecany jest rumianek, który wykazuje silne działanie bakteriobójcze. Wystarczy przygotować sobie napar z rumianku, ostudzić go, a potem na kilka godzin włożyć do lodówki. Tak przygotowany płyn wcieramy sobie 2 razy dziennie w skórę twarzy na przykład wacikiem. Rumianek uchroni przed rozwojem bakterii, a do tego sprawi, że skóra będzie wyglądała bardziej młodo.

W bardzo podobny sposób będzie na nas działała zielona herbatka, którą także powinniśmy zaparzyć, a później odpowiednio schłodzić. W tym wypadku jednak miksturę można także stosować na walkę z problemem istniejącym. Zielona herbata doskonale łagodzi zaczerwienienie skóry, a do tego wyraźnie zmniejsza pojawiające się na skórze wypryski.

W przypadku trądziku różowatego bardzo popularne są także maseczki, a te możemy zrobić z pomocą tego co mamy pod ręką. Na pewno w każdym domu znajdą się jakieś płatki owsiane i będą one świetną bazą do maseczki na trądzik różowaty. Wystarczy wziąć pół szklanki sproszkowanych płatków i rozmieszać je z wodą w ilości ¼ szklanki. Powstanie nam gęsta papka, którą nakładamy na skórę twarzy na około pół godziny. Maseczka oczyści skórę, złagodzi zaczerwienienia, a do tego pozwoli walczyć ze stanami zapalnymi, które zawsze towarzyszą trądzikowi.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *