Dziury po trądziku » Popularne metody

Dziury po trądziku
Dziury po trądziku

Dziury po trądziku – jak sobie z nimi poradzić?

Każda osoba walcząca z cerą trądzikową na pewno zna problem nieestetycznych dziur, jakie pozostawiają pobojowisko na twarzy. To między innymi z tego powodu odradza się chociażby wyciskanie wyprysków, gdyż w ten sposób jeszcze bardziej uszkadza się strukturę skóry i, nawet jeśli wyprysk po wyciskaniu zniknie, to może w jego miejscu pojawić się mało estetyczna blizna. Dziury po trądziku w skórze są naturalną pozostałością po gojeniu się uszkodzeń. Czasem znikają one samoczynnie, po wielu tygodniach regenerowania się skóry, ale głębokie blizny niestety mogą z nami pozostać aż do śmierci.

Czy jednak można sobie z nimi jakoś radzić?

Przede wszystkim ułatwiajmy skórze naturalną regenerację

Zacząć należy tutaj od tego, że pozbywanie się dziur po trądziku to po pierwsze zmiana własnych nawyków. O ile alkohol, czy nie do końca zdrowa dieta, specjalnie skórze nie szkodzą, tak palenie papierosów jest najgorszym co może być. Przebywanie w zadymionych pomieszczeniach także nie ułatwi skórze naturalnej regeneracji.

Oczywiście  możemy domowymi sposobami pomagać skórze w regenerowaniu się. Warto mieć pod ręką specjalne kremy nawilżające skórę, ale takie, które robią to delikatnie, a więc nie zapychają porów. Codziennie nawilżając skórę odżywiamy ją i jednocześnie zachęcamy do naturalnej regeneracji. Można stosować także co wieczór delikatne mleczka peelingujące, które stopniowo będą usuwały zniszczoną warstwę naskórka, odsłaniając zdrowe jego partie.

Od czasu do czasu warto także nakładać na twarz maseczkę, którą przygotujemy domowym sposobem. W łyżce ciepłej wody rozpuszczamy 5 tabletek aspiryny, a następnie do całości dodajemy łyżkę naturalnego jogurtu. Tak przygotowaną masę nakładamy na twarz na 20 minut, a następnie dokładnie zmywamy ciepłą wodą. Wycierając skórę nie trzyjmy jej ręcznikiem, ale suszmy poprzez delikatne uderzanie ręcznikiem o twarz.

Przy głębszych dziurach potrzebna będzie pomoc medyczna

Opisane wcześniej sposoby postępowania mogą dawać bardzo zadowalające efekty przy płytkich, stosunkowo niewielkich dziurach po trądziku. Z głębokimi dziurami tak łatwo niestety nie będzie i tutaj nie pozostaje nam już nic innego jak wizyty w gabinecie kosmetycznym. Tam możemy skorzystać chociażby z zabiegu dermabrazji, który poprzez diamentową tarczę niejako zdziera uszkodzony naskórek. Zabieg niestety jest bolesny, i dlatego stosuje się znieczulenie, a do tego efekty jego działania widać dopiero po 2 miesiącach.

Popularne są także zabiegi laserowe i szczególnie laser frakcyjny jest obecnie bardzo polecany, gdyż zabieg jest praktycznie bezbolesny, a do tego efekty działania widoczne są w zasadzie natychmiast.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *