Gojenie ran po Pryszczach

Gojenie ran po Pryszczach
Gojenie ran po Pryszczach

Wiele osób, które mają problemy z cerą trądzikową nie potrafi do końca o nią zadbać, sama codzienna pielęgnacja nie wystarcza. O cerę ze skłonnością do pojawiania się pryszczy powinno się dbać szczególnie, nie tylko kosmetykami. Ważne jest niedotykanie twarzy oraz zadbane by krosty zagoiły się do końca.

Jak to pielęgnować?

Po pierwsze najważniejsze jest niedotykanie zmienionych miejsc, bowiem, krosty a co za tym idzie bakterie mają tendencję do rozprzestrzeniania się. Gdy będziemy zmuszeni do dotknięcia zmienionego miejsca, ważne jest dokładne umycie rąk i natychmiastowa dezynfekcja. Nie należy rękoma podtrzymywać twarzy podczas na przykład siedzenia, bo broda ma dość szczególne predyspozycje do bycia zainfekowaną.

Gdy chcemy jak najszybciej zagoić ranę po pryszczach dobrze jest smarować je na przykład maścią cynkową czy kwasem linolowym. Pasta cynkowa ma działanie wysuszające i ściągające. Działa również antybakteryjnie, stosowany jest przy niewielkich skaleczeniach czy otarciach.

Dodatkowo bardzo dobre są również domowe metody, przykładanie liści aloesu czy wywaru z liści laurowych, które działają odkażająco i nadają skórze ładny koloryt. Dodatkowo pity wywar z liści pozwala oczyścić organizm z toksyn. Jeżeli chodzi o inne domowe sposoby to dobrym rozwiązaniem jest maseczka z kurkumy, która działa bakteriobójczo i wspomaga gojenie ran po pryszczach. Kurkumę należy wymieszać z czymś gęstym np. jogurtem i nałożyć na twarz.

Podczas gojenia się pryszczy należy także uważać na słońce oraz pot, który również przenosi bakterie i spowalnia proces gojenia ran.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. MAŚĆ CYNKOWA! tani i dobry sposób, lepszego chyba jeszcze nie znalazłam. Stosuję retinoidy na całą twarz, one długofalowo leczą, także czekam cierpliwie, a póki co kiedy mi coś wyskoczy, nakładam maść cynkową miejscowo na wyprysk i od razu jest lepiej. Nakładam na noc, bo ma strasznie widoczną konsystencję i nijak się tego podkładem nie przykryje, dlatego nakładam idąc spać i jak wstaję to już jest lepiej. Wiecie ile taka maść kosztuje? Maksymalnie pięć złotych. A teraz porównajcie sobie to z ceną, którą oferuje dermatolog, wypisując wam żele. pięć… dziesiąt? nawet, typowa cena. Warto się zastanowić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *