O leczeniu trądziku można by napisać niejedną książkę, a zapewne i tak nie wyczerpałoby to w pełni tematu, gdyż prawda jest taka, że współczesna medycyna wciąż tak naprawdę nie zna leku na pełne radzenie sobie z tym problemem. Trądzik można leczyć stopniowo na różne sposoby, ale czasem pryszcz pojawia się w najmniej dogodnym momencie. Kolejnego dnia mamy umówioną randkę, poważne spotkanie w sprawie pracy czy na przykład będziemy prowadzić jakąś konferencję. Nasza prezencja jest bardzo ważna i na pewno mamy ogromną ochotę pozbyć się tego jednego pryszcza w jak najszybszym czasie. Jak to zrobić?
Można iść do apteki
Najprościej udać się do apteki po specjalne żele do punktowego leczenia pryszczy. Żel nakładamy na miejsce zmiany skórnej i po paru godzinach skóra powinna być wyraźnie wygładzona i osuszona. Pamiętajmy jednak, że skuteczność takich preparatów nie zawsze jest zadowalająca, a do tego wiele z nich potrafi mocno wysuszać skórę.
Skorzystajmy z tego co daje nam natura
Druga metoda to skorzystanie z bardziej naturalnych sposobów. Zapewne większość z nas ma w domu trochę cynamonu, a do tego w kranie znajdzie się nieco wody. Około pół łyżki cynamonu zmieszajmy z wodą w taki sposób, aby powstała w miarę gęsta papka. Taką maseczkę nakładamy punktowo tylko na pryszcza na około 30 minut. Trzymanie maseczki dłużej, szczególnie przy naczynkowej i delikatnej cerze, jest niebezpieczne, gdyż cynamon bardzo rozgrzewa, a maseczka przygotowana na szybkie działanie ma bardzo dużą jego ilość.
Ciekawe efekty może zapewnić także olejek z drzewa herbacianego, który zawsze warto mieć w swojej domowej apteczce. Taki olejek nie musi być w żaden sposób wcześniej przygotowywany. Bierzemy patyczek do czyszczenia uszu, moczymy go w olejku i delikatnie wsmarowujemy w miejsce zmiany skórnej. Po kilku godzinach pryszcz powinien wyraźnie się zmniejszyć i nabrać delikatniejszego koloru.
Pasta do zębów też może być pomocna!
Na koniec sposób, z którego będzie mógł skorzystać każdy, gdyż chyba wszyscy mamy w domu pasty do zębów, prawda? Aby wykorzystać pastę do pryszcza, ta powinna być jednak w miarę czysta, czyli najlepiej zwykła miętowa, bez żadnych dodatków smakowych czy zapachowych. Odrobinkę pasty nakładamy na pryszcza na około 30 minut. Działanie pasty w wielu przypadkach może być zaskakujące, ale pamiętajmy, że jest to tylko rozwiązanie doraźne. Na dłuższą metę pasta może bowiem poważnie uszkodzić naszą skórę.