Jak wysuszyć pryszcza?

Jak wysuszyć pryszcza?
Jak wysuszyć pryszcza?

Pryszcze niestety mają to do siebie, że pojawiają się jakby złośliwie w momencie, gdy naprawdę są one niepożądane. Dotyczy to nie tylko osób ze skłonnością do wyprysków, ale także ludzi z cerą bardziej odporną na taką przypadłość, gdzie jednak zawsze jest jakaś szansa pojawienia się pryszcza. Szybkie pozbycie się wyprysku nie jest zadaniem łatwym. Podstawą jest tutaj nie tylko działanie antybakteryjne, ale także solidne wysuszenie pryszcza, gdyż to właśnie nadmierna produkcja sebum najbardziej przyczynia się do poszerzania się problemu. Jak skutecznie i w miarę szybko wysuszyć takiego pryszcza?

Mityczna pasta do zębów, a więc sposób numer jeden

Wokół pasty do zębów krążą różne legendy związane z jej właściwościami na niwelowanie trądziku. Prawdą jest to, że działanie pasty jest zaskakujące. Zawarte w niej składniki działają bardzo antybakteryjnie, potrafią niwelować stan zapalny, a do tego wszystkiego wysuszają skórę jak nic innego. W tym ostatnim kryje się właśnie haczyk leczenia trądziku pastą do zębów. Wysuszanie jest tak intensywne, że już chwilę po nałożeniu pasty na twarz poczujemy wyraźne ściąganie się skóry. Z tego powodu nie może być ona stosowana jako ogólny lek na cerę trądzikową, gdyż zwyczajnie zniszczy naszą skórę. Pasta idealnie nadaje się jednak do punktowego osuszania, choć nie praktykujmy tego zbyt często. Nałożona punktowo na pryszcza może go dosłownie w pół godziny wysuszyć na wiór.

Silne toniki z apteki i drogerii

Drugą bronią do osuszenia pryszcza jest zastosowanie toniku o dużej ilości alkoholu w swoim składzie. Takie toniki na pewno nie są dobre na cerę delikatną i naczynkową, ale do punktowego osuszania pryszcza nadają się doskonale. Tonik szybko osuszy pryszcza, ale może po sobie pozostawić zaczerwienienie. Warto później takie miejsce posmarować chociażby rumiankiem, aby zmniejszyć stan zapalny.

Pasta cynkowa dostępna w aptece

Najbardziej naturalnym, a zarazem bezpiecznym, środkiem na szybkie wysuszenie pryszcza jest zaopatrzenie się w pastę cynkową, którą dostaniemy w praktycznie każdej aptece. Zawarty w paście cynk nie tylko skutecznie osuszy pryszcza i zabije dużą część bakterii, które się w nim namnażają, ale ważne jest również to, że sam proces osuszania jest w miarę przyjazny dla naszej skóry. Nie pojawią się po tym zabiegu wyraźne zaczerwienienia, ale z drugiej strony na działanie pasty cynkowej trzeba poczekać nieco dłużej. Idealnie sprawdzi się ona wtedy, gdy pryszcz musi zostać wyeliminowany na następny dzień.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *