Kozieradka na trądzik » Jakie właściwości?

Kozieradka na trądzik
Kozieradka na trądzik

Kozieradka jest obecnie dość popularnie wykorzystywaną rośliną do wcierania na skórze naszej głowy. Wyciągi znajdziemy przede wszystkim w różnych szamponach do włosów, które to mają nie tylko powstrzymywać łupież, ale także odżywiać cebulki włosów czyniąc naszą fryzurę bardziej bujną i zdrową. Okazuje się jednak, że kozieradka może stanowić także silne wsparcie dla osób z cerą trądzikową. Wynika to z tego, że roślina ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, a do tego według wielu opinii, doskonale wygładza ona także skórę twarzy oraz wyrównuje koloryt. Warto tutaj wspomnieć, że olejki z kozieradka przygotowywane są nie z samej rośliny, ale z jej nasion.

Skuteczna pomoc, która jednak może uczulać

Kozieradka stosowana jest tak naprawdę przez człowieka już od zarania dziejów, między innymi właśnie do leczenia ran, gdyż antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości powodowały o wiele szybsze gojenie, a i przy okazji zmniejszały bolesny obrzęk. Roślinę stosuje się przede wszystkim w formie toniku, bądź też maseczki nakładanej bezpośrednio na skórę twarzy. Regularne stosowanie olejku nie tylko niweluje już obecne efekty pojawiania się trądziku, ale także ma wpływ na zmniejszenie intensywności pojawiania się nowych wyprysków. Również poprawa kolorytu ma tutaj duże znaczenie. Cera trądzikowa potrafi być mocno zaczerwieniona, a regularne stosowanie olejku z tej rośliny wyrówna koloryt. Warto mieć jednak świadomość tego, że kozieradka może być uczulająca. Dobrze jest przed pierwszym użyciem zastosować próbę uczuleniową na skórze w mało widocznym miejscu.

Tonik i maseczka do walki z trądzikiem

Przygotowanie maseczki z tej rośliny jest bardzo proste. Wystarczy mniej więcej dwie łyżeczki kozieradki wsypać do szklanki z wrzącą wodą, dokładnie wymieszać, przykryć i odstawić na 20 minut. Wodę dolewamy stopniowo, aby uzyskać konsystencję gęstej papki, którą łatwo nałożymy na twarz. Jeszcze ciepłą maseczkę trzymamy na twarzy około 20 minut, a potem dokładnie zmywamy letnią wodą.

Tonik przygotowujemy już z olejku z nasion kozieradki. Ten z powodzeniem można zamawiać w wielu aptekach internetowych za naprawdę niewielkie pieniądze. Dużą łyżkę stołową olejku wlewamy do szklanki pełnej wrzątku i trzymamy pod przykryciem przez 20 minut. Tak przygotowany tonik warto stosować na twarzy 2 razy dziennie, rano oraz wieczorem tuż przed spaniem.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *