Krosty na Głowie – Przyczyna

Krosty na Głowie
Krosty na Głowie

Krosty na głowie mają bardzo wiele różnych przyczyn. Jedną z nich może być trądzik, który je wywołuje. Bakterie powodują powstawanie stanu zapalnego, który wytwarza czerwone, nabrzmiałe, bolesne krosty. Trądzik powstaje przez nad-aktywność gruczołów łojowych, które wywoływane są przez brud i kosmetyki. Może być spowodowany stresem, zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią dietą i przeistaczać się w zapalenie mieszków włosowych. Może być ono spowodowane także grzybami, bakteriami, wirusami, a nawet zmianami nowotworowymi.

Owłosiona skóra głowa może zostać dotknięta przez trądzik i krosty z powodu występowania chorób takich jak półpasiec czy ospa wietrzna. Poza tym na wystąpienie zmian w okolicach skóry głowy mogą mieć także wpływ grzybice oraz schorzenia pasożytnicze takie jak wszawica, świerzb czy larwa wędrująca. Najczęstszymi przyczynami zapalenia mieszka włosowego i występowania krost na głowie są jednak: choroby metaboliczne, zaburzenia odporności, nieprawidłowa i niestaranna higiena, wyniszczenie organizmu, błędy dietetyczne i przewlekłe uszkodzenie skóry.

Na krosty na głowie jest jednak także sporo rozwiązań. Przede wszystkim warto przyjrzeć się swojej higienie, bo najczęściej pojawiają się one z powodu niestarannej higieny osobistej, niedokładnego zmywania szamponu czy stosowania nieodpowiednich, zapychających mieszki włosowe kosmetyków. Nieodpowiednio zmyty z głowy szampon, odżywka bądź maska może prowadzić do zapchania i powstania ropnych wykwitów.

Stosowanie kosmetyków z SLS, tych na bazie alkoholu i z silnie działającymi składnikami może prowadzić do przesuszenia skóry głowy, a następnie pojawienia się krost przez zbyt intensywne natłuszczanie skóry. Podobne działanie mogą mieć niektóre ziołowe wcierki i maski, choć mają działać wręcz przeciwnie, w sposób łagodny i nieinwazyjny. Dla poprawienia stanu skóry głowy warto także zrezygnować na jakiś czas z produktów do stylizacji. Zaleca się także stosowanie kwasy salicylowego i cynku, które dobrze działają na trądzik. Warto być jednak ostrożnym i w czasie takiej kuracji dobrze nawilżać skórę, bo te preparaty mają właściwości wysuszające. To wszystko może sprawić, że krosty na głowie znikną.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *