Kwas glikolowy na trądzik

Kwas glikolowy na trądzik
Kwas glikolowy na trądzik

Kwas glikolowy – sposob na trądzik

W trądzik można uderzyć także kwasem glikolowym. Kwas ten pierwotnie występuje w trzcinie cukrowej. Stosowany jest od ponad 25 lat jako środek kosmetyczny, stał się rewolucyjnym składnikiem wielu kosmetyków. Od stężenia kwasu zależy efekt – im większe, tym jest lepszy i trwalszy. W stężeniach mniejszych niż 15 procent kwas glikolowy nawilża oraz odnawia i regeneruje skórę właściwą. W stężeniach od 20 do 35 procent staje się peelingiem powierzchniowym. Gdy jego stężenie wynosi 50 do 70 procent złuszcza naskórek oraz regeneruje skórę właściwą.

Kwas glikolowy stosowany przez pół roku odbudowuje włókna skóry i nadaje jej elastyczność. Aby wszystko było bezpieczne niezbędne jest jego stosowanie przez doświadczoną oraz wykwalifikowaną kosmetyczkę – nie jest to zabieg tani, ponieważ kosztuje około 150 złotych za jeden zabieg, a takich zabiegów powinno być co najmniej dziesięć, aby efekt został utrwałony. Pomaga na trądzik grudkowo-krostkowy oraz usuwa znakomicie zaskórniki.

Podsumowując, kwas glikolowy jest bardziej inwazyjny, ale znakomicie koi cerę i ma taki efekt jak żaden inny środek kosmetyczny. Polecamy jego regularne stosowanie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Chyba bardziej polecam kwas mlekowy. Kosmetyczka mi poleciła dawno temu i super jestem jej za to wdzięczna, bo uratowała mi życie! 🙂 Świetnie leczy. Czy jest ktoś, kto testował kwas glikolowy? Jak szybko pomaga?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *