Kwas Migdałowy na Trądzik

Kwas Migdałowy na Trądzik
Kwas Migdałowy na Trądzik

Kwas migdałowy znacząco poprawia kondycję skóry, rozjaśnia ją i spłyca blizny. Zapewnia odpowiedni koloryt skóry i doskonale ją nawilża. Kwas migdałowy występuję w gorzkich migdałach z których kwas otrzymuje się w wyniku hydrolizy.

Kwas migdałowy jest odpowiedni nawet dla cery naczynkowej, delikatnej, ponieważ nie podrażnia jej, jest on znacznie łagodniejszy niż kwas glikolowy. Przejawia on właściwości antybakteryjne i odkażające. Działa przeciwzmarszczkowo, wyrównuje koloryt skóry, znacznie rozjaśnia cerę. Na cerę trądzikową działa przeciwzapalnie, regeneracyjnie, goi rany i łagodzi stany zapalne skóry. Dość ważną funkcją kwasu jest również jego wpływ na produkcję kwasu hialuronowego, który wypełnia ubytki w tkankach i łagodzi zmarszczki. W przypadku skóry z poważniejszymi problemami działa przecwiłojotokowo, przy skórze naczynkowej wyrównuje jej koloryt i zmniejsza zaczerwienienia.

Kwas migdałowy w salonach kosmetycznych stosuje się na skórę przed zabiegami silnie złuszczającymi, przyspiesza on bowiem regenerację skóry. Zabiegi z kwasu migdałowego są bezpieczne, mimo że działa on silniej niż kwas glikolowy. Ma on bowiem większe cząstki, które wolniej wnikają w skórę.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

2 komentarze

  1. … kwas migdałowy jest naprawdę, niesamowity. Chciałbym aby wszyscy o tym wiedzieli.

    Po 4 miesiącach na retinoidach udało mi się pozbyć trądziku zapalnego … ale moje pory w strefie T nadal się zapychają co kilka tygodni, co powoduje zaskórniki. Moja skóra jest obecnie bardzo delikatna z retinoidami, jednak zatkane pory tworzą dla mnie nadal prawdziwy problem. Jak tylko zacząłem czytać o kwasie migdałowym, wiedziałem, że muszę spróbować. Kwas migdałowy jest bardzo łagodnym AHA. Od kiedy stosuje kwas moje zaskórniki praktycznie przestały istnieć.

    Kwas migdałowy potrzebuje około 30 minut, aby wchłonąć w skórę i „co robi” – dlatego należy stosować go do mycia skóry suchej, a nie stosować niczego innego, przez co najmniej 30 minut.

  2. brzmi to bardzo dobrze, musze kiedyś wypróbować, ale ogólnie jako maseczkę na twarz, bo wydaje mi się, że jest on bardzo delikatny. trądziku już się pozbyłam wiec nie dotyczy mnie ten problem, żelem alaclarin go wyleczyłam, codzienne stosowanie przyniosło pozytywne rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *