Kwas salicylowy na trądzik

Kwas salicylowy na trądzik
Kwas salicylowy na trądzik

Czy kwas salicylowy pomaga na trądzik?

Kwas salicylowy pomaga wysuszać cerę trądzikową i to jest jego podstawowe działanie. Jest środkiem znanym i cenionym od wielu lat. Działa łagodnie oraz nie uczula, daje cerze piękno oraz promienny wygląd. Znakomicie działa Tonik z kwasem salicylowym, dzięki zmieszaniu kwasu i wody. Należy przemywać cerę regularnie, co najmniej dwa razy w tygodniu przez co najmniej dwa miesiące – wtedy efekt będzie na pewno widoczny.

Kwas salicylowy odblokowuje pory i pomaga oczyścić cerę trądzikową, przyspiesza gojenie cery trądzikowej – takie działanie jest bardzo pomocne i warto o tym pamiętać. Regularne stosowanie kwasu salicylowego oczyszcza cerę i pozwala zadbać o dobry wygląd każdej osoby.

W kosmetykach dopuszczalne jest niskie stężenie tego kwasu – wynoszące 1-2 procent, ponieważ wyższa jego zawartość mogłaby zaszkodzić cerze trądzikowej.

Podsumowując, kwas salicylowy jest łagodniejszy i mniej inwazyjny od kwasów owocowych. Jego stosowanie na pewno pomoże każdej osobie cierpiącej na trądzik.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Potwierdzam słowa – pomaga. Używam kwasu salicynowego w paście cynkowej. Polecam jak najbardziej to połączenie. Jako środek stosowany doraźnie i punktowo, na pojawiające się krostki, jest świetną opcją. Przetestuję jeszcze jego formę w toniku, bo tu może być ciekawsze działanie, zapobiebiegające. Czy się sprawdzi, dam znać. Pozdrawiam. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *