Laser na blizny po trądziku

Laser na blizny po trądziku
Laser na blizny po trądziku

Laser na blizny po trądziku – bezpieczny i skuteczny?

Każda osoba borykająca się z problemem trądziku doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak nieprzyjemne potrafi to nieść za sobą skutki, szczególnie pod katem wyglądu zewnętrznego. O ile sam trądzik wygląda na skórze źle, tak niestety problem potrafi pozostać z nami na dłużej, już po zniknięciu samego zapalenia. Blizny są tutaj efektem regeneracji skóry, która nie zawsze przebiega prawidłowo i pojawiają się komórki zdeformowane. Blizny w niektórych przypadkach można ukrywać pod makijażem, ale nie jest to wygodne i nie zawsze daje oczekiwany efekt. Medycyna coraz częściej wykorzystuje jednak laser do radzenia sobie z bliznami. Jak to działa? Czy jest bezpieczne, a do jak wygląda skuteczność?

Wykorzystanie światła o odpowiedniej długości fali

Wbrew pozorom laserowe usuwanie blizn wcale nie wiąże się z wykorzystaniem nie wiadomo jak nowoczesnej technologii. Tajemnica laserowych zabiegów tkwi w generowaniu światła o określonej długości fali. Światło to ma więc tylko jedną barwę, zależną od stosowanej długości fali, i jest bardzo intensywne. Dzięki temu problem lasera dociera nawet do bardzo głębokich struktur. Punktowe podgrzewanie komórek nie prowadzi jednak do ich wypalenia, co obecnie jest powszechną opinią na temat takich zabiegów. Laser podgrzewając komórkę częściowo ją rozjaśnia, co już zmniejszy blizny, ale do tego zmusza do zwiększonej produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za regenerację skóry. Tak właśnie działa laser frykcyjny, wykorzystywany właśnie do usuwania blizn.

Laserowe usuwanie blizn naprawdę jest bezpieczne

Nieprawdą jest również to, że laserowe usuwanie blizn po trądziku jest ryzykowne. Choć zabieg póki co jest dość kosztowny to jednak wykonując go w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym możemy się nie obawiać o własne bezpieczeństwo. Istnieje ryzyko drobnego poparzenia skóry, ale jest ono minimalne i w głównej mierze zależy od profesjonalności danego gabinetu kosmetycznego.

Efekty działania niestety widoczne są dopiero po czasie

Smutne niestety jest to, że jak na razie medycyna nie zna żadnego sposobu na usuwanie blizn po trądziku w sposób wręcz natychmiastowy. Decydując się na laserowy zabieg, który powinien być wykonywany cyklicznie minimum 3 razy, należy liczyć się z czekaniem na efekty działania nawet do 6 tygodni. Jest to czas, w którym komórki skóry pobudzone do produkcji kolagenu będą się regenerowały, stopniowo wygładzając blizny. W tym okresie należy także uważać na swoją skórę, przede wszystkim smarować się kremami z filtrem UV w słoneczne dni, a do tego unikać długiego przebywania w bardzo mroźnym powietrzu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *