Maść Cynkowa na Trądzik

Maść Cynkowa na Trądzik
Maść Cynkowa na Trądzik

Maść cynkowa jest pomocna na trądzik. Zawiera ona tlenek cynku i pomaga w każdej sytuacji. Działa łagodnie, lecz nie wolno jej nakładać na otwarte rany. Nakłada się ją na zaczerwienienia, podrażnienia, cerę pokrytą pryszczami. To taki standard współczesnego leczenia trądziku. Podstawowym działaniem cynku jest wysuszanie. Maść cynkowa dobrze wysusza cerę i przywraca jej dobry stan. Nie można jej stosować codziennie z uwagi na tę właściwość. Jednak stosowanie tej maści raz-dwa razy w tygodniu na pewno przyspieszy gojenie się trądziku. Do tego maseczka z glinki, herbata z bratka i już jest lepiej.

Kto nie może używać maści cynkowej?

Maść cynkowa jest zakazana kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym. One powinny poszukać innych, bardziej naturalnych specyfików. Maść cynkowa jest polecana osobom mającym niewielkie zmiany skórne, a nie rany i otarcia.

Ile kosztuje maść cynkowa?

Maść cynkowa kosztuje grosze – tubka takiej maści wymaga wydatkowania około 5 złotych, czyli cena jest naprawdę maleńka. Dlatego też maść cynkowa jest dostępna dla każdego pacjenta kurującego trądzik.

Czy warto kupić maść cynkową?

Zakup maści cynkowej jest dobrą decyzją konsumencką. Na pewno pomoże w zwalczaniu trądziku oraz ukoi cerę. Jeśli obserwuje się jakiekolwiek podrażnienia to należy zrezygnować z maści cynkowej i spróbować inny specyfik. Maść cynkową można kupić bez recepty.

Czy sama maść wystarczy?

Nie, sama maść cynkowa to za mało. Dermokosmetyki, żele, maseczki, czy przemywanie cere rumiankiem na pewno pomogą w zwalczaniu trądziku. Do tego dieta i odstawienie alkoholu oraz papierosów. To najlepsze decyzje każdej osoby, która chce pożegnać trądzik raz na zawsze.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Super!!!! bardzo mi pomaga i polecam wszystkim, którzy zawiedli się już dawno na tym, co przepisuje dermatolog. Odkąd używam miejscowo pasty cynkowej na noc, o wiele łatwiej radzę sobie z każdym pryszczem, który wyskoczy. Cynk najlepiej łykać też w tabletkach i walczyć od wewnątrz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *