Medycyna chińska a trądzik

Medycyna chińska a trądzik
Medycyna chińska a trądzik

Lekarze praktykujący wschodnią medycynę, która ma o wiele dłuższe korzenie niż nasza medycyna zachodu, zupełnie inaczej podchodzą do wszystkich chorób, z którymi to boryka się człowiek. My opieramy się na nowoczesnych technologiach i badaniach, a kultura wschodu bardziej na obserwacji funkcjonowania człowieka i zależności pomiędzy różnymi czynnikami na nasz stan zdrowia. Medycyna chińska jest na tyle rozwinięta w tej kwestii, że lekarze potrafią przeciwdziałać wielu chorobom na długie lata przed ich fizycznym ujawnieniem się. Jak to wszystko ma się jednak do trądziku i w jaki sposób wschodnia medycyna próbuje mu zapobiegać?

Według medycyny chińskiej każdy element naszego życia jest ściśle odzwierciedlany stanem zdrowia. To nie tylko sposób odżywiania się, funkcjonowania czy ogólnego stanu psychicznego, ale także nawet i środowisko, w którym na co dzień przebywamy. W przypadku trądziku medycyna chińska przede wszystkim przyjmuje jednak, że jest to efekt nieodpowiedniego odżywiania się, ale także i problemów z układem pokarmowym. Skąd te dziwne dla nas wnioski? Jednym z ważniejszych powodów uważa się bowiem nieregularne wypróżnianie czy chociażby złe trawienie pokarmów. Organizm nie może pozbyć się pewnych toksyn z organizmu tradycyjnym sposobem, więc robi to przez skórę.

Wszystko jednak sprowadza się i tak do diety, a ta również różni się od tej jaką znamy w naszej części świata. Tutaj powszechnie uważa się, że zdrowe odżywianie to dużo owoców, witaminy, potrawy niskokaloryczne i tym podobne rzeczy. W medycynie chińskiej nie ma jednak takich pojęć ogólnikowych. Dieta zawsze dopasowywana jest do konkretnego człowieka poprzez wnikliwe, czasem nawet wielomiesięczne, obserwacje zapotrzebowania organizmu i jego reakcji na różne dostarczane składniki. Ciekawostką jest tutaj to, że na wschodzie nieco inaczej podchodzi się do samego leczenia. Kiedy chociażby w Europie leczy się konkretny narząd, ten chory, to w Chinach poszukuje się przyczyny choroby, która może być w zupełnie innym miejscu. Dla medycyny wschodu u nas tylko niweluje się efekty, aby poprawić ogólny komfort życia.

Wiele osób uważa, że chińskie sposoby leczenia trądziku naprawdę są skuteczne, ale dla zdecydowanej większości społeczeństwa mogą one oznaczać rezygnację ze zbyt dużej ilości typowych przyjemności, z jakimi stykamy się każdego dnia.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *