Mikrodermabrazja na Trądzik

Mikrodermabrazja na Trądzik
Mikrodermabrazja na Trądzik

Mikrodermabrazja to zabieg na skórę, który polega na „piaskowaniu” zewnętrznej warstwy skóry złuszczającymi kryształkami. Najczęściej wykonuje się go na twarzy, ale może być także stosowany na innych częściach ciała, np. ramionach, dłoniach, barkach, plecach i klatce piersiowej. Skóra jest „piaskowana” środkiem złuszczającym, zazwyczaj składającym się z kryształków tlenku glinu lub granulek soli czy sody. Wierzchnia, zewnętrzna warstwa skóry jest oczyszczania z martwych komórek i odsłonięta zostaje nowa, świeża warstwa skóry. Ten proces stymuluje rozwój nowych komórek skóry w najgłębszych jej warstwach.

Mikrodermabrazja może być pomocna w leczeniu tych rodzajów trądziku, które objawiają się poprzez zatkane pory, zaskórniki i pryszcze oraz grudki. Usuwając wierzchnie warstwy skóry i odtykając pory za pomocą funkcji ssącej narzędzia zmniejsza objawy trądziku. Dlatego mikrodermabrazja skutecznie zmniejsza widoczność blizn i jest często stosowana do usuwania blizn po trądziku. Jednak możliwość całkowitego pozbycia się blizny zależy od jej wielkości, zabarwienia i głębokości. Konieczne jest wiele zabiegów, by bliznę zmniejszyć, zaś całkowite jej usunięcie może wymagać rocznej lub nawet dłuższej terapii.

O ile mikrodermabrazja skutecznie nadaje skórze młodszy wygląd i może zmniejszyć blizny, ma także dość ironiczny skutek uboczny. Nowe komórki skóry są znacznie wrażliwsze na promieniowanie UV i inne czynniki środowiskowe. Dlatego codzienne stosowanie kremu z filtrem UV staje się jeszcze ważniejsze.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

2 komentarze

  1. Nie jest napisane, a to bardzo ważne. Że mikrodermabrazji nie wykonujemy latem! Właśnie przez to, że skóra jest taka wrażliwa na działanie promieni UV, przy zwiększonej ich ilości latem, staje się zagrożona i może dojść do silnych przebarwień. Teoretycznie piszą, że można ją robić zimą, ale zimą skóra tak wrażliwa po kontakcie z silnym mrozem potrafi też źle zaregować i znam przypadek, kiedy dziewczyna dostała paraliżu twarzy… Najlepiej to jesienią, albo wczesnią wiosną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *