Naturalne sposoby na Trądzik

Naturalne sposoby na Trądzik
Naturalne sposoby na Trądzik

Trądzik jest schorzeniem dermatologicznym, który występuje głównie w okolicach łojotokowych skóry. Może więc pojawić się nie tylko na skórze twarzy, ale także głowy, na plecach czy na dekolcie. Najczęściej występujące zmiany spowodowane przez trądzik to bolesne podskórne pryszcze, krosty, a także zaskórniki otwarte i zamknięte. Trądzik może być problemem nie tylko młodych osób w okresie dojrzewania, ale także osób dorosłych. Nieleczony może powodować nasilone problemy, prowadzić nie tylko do nieatrakcyjnego wyglądu, ale także do poważnych problemów zdrowotnych.

Trądzik może pojawić się w wyniku stresu, nieodpowiedniej diety bogatej w wysoko przetworzone produkty i cukier, palenie papierosów, a także poprzez zmianę kosmetyków czy nieodpowiednią i niestaranną pielęgnację. Oprócz leków przepisanych przez dermatologa, powszechnie dostępne bez recepty tabletki czy szeroką gamę kosmetyków na trądzik, warto zainteresować się także domowymi i naturalnymi metodami na tę przypadłość.

Często stosowanym sposobem na trądzik jest picie drożdży, bądź zrobiona z nich maseczka. Działa bardzo oczyszczająco i na początku stosowania wewnętrznego należy spodziewać się wysypu pryszczy, który jednak z czasem ustępuje. Dla odpowiedniego efektu należy stosować drożdże piekarnicze i pić je regularnie, z przerwami, przez dłuższy czasu. Często stosowany jest także wyciąg z drożdży piwowarskich, który można zakupić w aptece. Leczenia drożdżami powinni jednak unikać chorzy na cukrzycę, niewydolność nerek i zapalenie stawów.

Równie polecaną metodą na trądzik jest picie herbaty z bratka polnego. Na początku także trzeba spodziewać się pogorszenia stanu cery, ponieważ na tym polega oczyszczanie się skóry z toksyn i zanieczyszczeń zgromadzonych w organizmie. Dobre wyniki w zmianach skórnych następują jednak dopiero po kilku miesiącach, należy więc uzbroić się w cierpliwość. Bratek pomaga jednak skórze trądzikowej długoterminowo dzięki zmniejszeniu łojotoku i poprawie przemiany materii. Zaleca się picie herbaty z bratka kilka razy dziennie przez przynajmniej kilka miesięcy.

Pomocny w walce z trądzikiem jest aloes. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, oczyszczającym, nawilżającym, odżywczym, ściągającym i przeciwzapalnym bardzo dobrze działa na skórę trądzikową. Łagodzi stany zapalne, działa bakteriobójczo, dlatego świetnie nadaje się do zewnętrznego leczenia trądziku, ale także innych zmian skórnych. Jest powszechnie stosowany w kosmetykach na trądzik, ale smarowanie twarzy sokiem z aloesu przynosi o wiele lepsze i wyraźniejsze efekty.

Skuteczna jest powszechnie stosowana przez osoby dotknięte trądzikiem maseczka z aspiryny. Ważne jest by zakupić w aptece taką, która nie ma działania musującego. Rozgniecioną aspirynę, połączoną z wybranym olejkiem bądź jogurtem naturalnym nakładamy na twarz kilka razy w miesiącu. Aspiryna ma działanie silnie oczyszczające, antybakteryjne i wyrównuje koloryt skóry.

Warto także zainteresować się maseczką z cynamonu, która ma silne działanie oczyszczające skórę z toksyn i zanieczyszczeń. Należy jednak uważać, by nie stosować jej w miejscach zmian otwartych, ropnych czy krwawiących, bo cynamon ma bardzo silne działanie i łatwo podrażnia, jeśli użyty w sposób nieodpowiedni bądź w nadmiarze.

Ostatnim bardzo skutecznym naturalnym sposobem na trądzik jest używanie toniku z octu jabłkowego, który można zakupić w aptece bądź sklepie z naturalną, zdrową żywnością. Należy wymieszać ocet w proporcjach 1.10 z wodą, a następnie co wieczór przemywać takim roztworem twarz. Dzięki temu skóra stanie się oczyszczona, a pory ściągnięte.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *