Ocet jabłkowy na trądzik

Ocet jabłkowy na trądzik
Ocet jabłkowy na trądzik

Ocet jabłkowy – naturalny sposob na trądzik

Jakie są środki na trądzik – różne, jedne chemiczne, inne naturalne. Jednym z nich może być na przykład ocet. Nie mówimy o zwykłym occie, lecz o occie z jabłek, który leczy trądzik i działa kojąco. Taki ocet można wyprodukować samodzielnie, w domu, bardzo małym kosztem. Jedna część octu jabłkowego na jedną część wody pozwala stworzyć dobry tonik. Takim tonikiem przemywać należy cerę raz-dwa razy dziennie. Dzięki temu krostki znikają, a cera jest wygładzana.

Jak stworzyć ocet jabłkowy?

Przepis na ocet jabłkowy jest bardzo prosty. Jabłka należy umyć, pokroić i wycisnąć je tak, aby powstał z nich sok. Odcedzony sok przelewa się do szklanego słoika. Przykrywa się słój szmatką i zostawia się na co najmniej miesiąc. Wtedy powstanie ocet, jednak trzeba pilnować, aby nie zaszła w nim fermentacja alkoholowa. Taki ocet jest naturalny, wpływa korzystnie na trądzik, a pity przyczynia się do utraty kilogramów.

Octu jabłkowego nie można kupić w sklepie, lecz produkowany w domu jest czysty i nie ma w sobie składników chemicznych.

Podsumowując, każdy środek pomocny na trądzik warto stosować. Szczególnie, gdy jest pomocny oraz daje bardzo dobre efekty.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Taki samemu zrobiony ocet jest lepszy, niz kupiony? pierwszy raz sie spotykam z przepisem na swoj i nie wiem nawet, czy to jest warte zachodu. Dla dbalosci o sklad tego, co stosuje na twarz i co jem jestem w stanie wiele zrobic, ale akurat ocet wydaje sie byc dobrze robiony w odpowiednich sklepach. Czy sie myle? Naturalne toniki robie od dluzszego czasu, wiec i ten przetestuje, dzieki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *