Olej jojoba na trądzik – Rafinowany czy nierafinowany?

Olej jojoba na trądzik
Olej jojoba na trądzik

Olejki Jojoba zdecydowanie są dzisiaj w modzie i znaleźć je możemy w ogromnej ilości kosmetyków sprzedawanych na rynku. Problem polega jednak na tym, że w większości olejki te mają niewiele wspólnego ze swoją naturalną postacią i z tego powodu ich działanie często jest niedocenione. Olej Jojoba może być bowiem bardzo skutecznym wsparciem w walce z trądzikiem.

Olejek  Jojoba – Rafinowany czy nierafinowany?

Cały czas mówimy oczywiście o w pełni naturalnym olejku, który to chociażby w aptekach można kupić dosłownie za kilka złotych. Sprawdzając jednak opakowania możemy zauważyć, że olejek jojoba dostępny jest w formie rafinowanej oraz nierafinowanej. Nie da się ukryć, że bardziej naturalny będzie nierafinowany, ale jeśli drażni nas zapach, który faktycznie jest dość charakterystyczny, to w ostateczności możemy skorzystać także z wersji rafinowanej. Dlaczego jednak olejek ten może być tak skuteczny w walce z trądzikiem?

Skład przypominający ludzki łój

Okazuje się bowiem, że choć olejek jojoba jest pochodzenia roślinnego to z punktu widzenia chemii jego skład jest mocno podobny do tego, jaki posiada nasz naturalny łój wydzielany przez skórę. Standardowo podczas walki z trądzikiem stosuje się dzisiaj agresywne retinoidy, które z jednej strony mogą pomagać, ale z drugiej bardzo mocno wysuszają skórę, a to po pewnym czasie może problem potęgować, gdyż skóra zacznie produkować jeszcze więcej sebum. Olej jojoba jest naturalnym nawilżeniem, a przy tym warstwą ochronną naszej skóry. Warstewka łoju nawilża skórę, ale i ogranicza produkcję sebum, a więc przyczynia się do zmniejszenia liczby wyprysków.

Stosowanie niewielkiej ilości Olejku

Musimy tylko pamiętać o tym, że olejek jojoba jest niezwykle tłusty i wydajny. Aby wysmarować całą skórę twarzy naprawdę wystarczy parę kropel olejku, które dobrze rozsmarujemy. Koniecznie musimy także pamiętać o tym, że olejku nie wolno stosować bezpośrednio po retinoidach. Jeśli leki stosujemy wieczorem to olejek nakładamy rano.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *