Podkład do Cery Trądzikowej

Najlepszy Podkład do Cery Trądzikowej
Najlepszy Podkład do Cery Trądzikowej

Jaki podkład do cery trądzikowej jest najlepszy

Cera trądzikowa jest trudna – tłusta, problematyczna, posiadająca wiele wyprysków, nierówności oraz wymagająca specjalnego traktowania i specjalnie dla niej dobranych kosmetyków. Nie mogą to być kosmetyki zbyt tłuste, bo doprowadzą do wzmożonej produkcji sebum, powinny być opatrzone napisem „do cery trądzikowej”.

Producenci od co najmniej kilku lat produkują takie specyfiki, wiedząc, że coraz więcej kobiet ma cerę trądzikową i nie są to zawsze nastolatki. A każda kobieta – mimo posiadania cery trądzikowej – chce wyglądać jak najlepiej i móc chwalić się piękną cerą bez jednego nawet wyprysku. To marzenie każdej osoby cierpiącej na trądzik i czującej się źle z tym schorzeniem. Oczywiście trądzik trzeba leczyć, ale czasem warto też tuszować niedoskonałości cery wywołane przez te wypryski.

Jak kupować podkład?

Na pewno sprawdzając jego kolor i najlepiej w serii kosmetyków, czyli z jednej firmy podkład, krem, puder, krem pod oczy. To na pewno pomoże i sprawi, że kosmetyki nie będą się ze sobą kłóciły. Seria takich kosmetyków może kosztować od 50 do 200 złotych. Najdroższe będą kosmetyki kupowane w aptece, ale ich jakość będzie wysoka.

Jaki powinien być podkład do cery trądzikowej?

Lekki, nie tłusty i nie zatykający porów skóry. Taki podkład na pewno najlepiej podziała na cerę i wspomoże ją w pełni. Obecnie prawie każda firma produkuje takiego rodzaju podkłady – wymienić warto Flos Lek, Vichy, L’Oreal, Bioderma. Do tego puder, korektor i już można mówić o częściowym chociażby maskowaniu krostek – skuteczne maskowanie wyprysków jest możliwe tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z niewielkim trądzikiem.

Podkład Oceanic na przykład jest bardzo delikatny, ale nie kryje wystarczająco wyprysków, jedynie tuszuje zaczerwienienia skóry. Jest to typowe dla tego produktu. Zaletą jest niska cena wynosząca około 16 złotych. Pytanie czy zależy nam na niskiej cenie czy też na skuteczności danego produktu. Oto jest pytanie. Może lepiej wydać 20-30 złotych, ale zyskać specyfik skuteczniejszy i lepszej jakości.

O czym należy pamiętać przy wyborze podkładu do cery trądzikowej ?

Na pewno trzeba kupować podkład antybakteryjny, który ładnie wyrównuje koloryt skóry i sprawia, że wypryski nie roznoszą się po całej twarzy. Nakładać można go palcami albo gąbką silikonową, jednak po każdym użyciu kosmetyku gąbkę należy umyć, aby nie rozsiać bakterii po całej twarzy. Poza tym gąbka wchłania sporą ilość kosmetyku, zatem takie nakładanie podkładu nie jest zbyt ekonomiczne.

Znacznie lepiej nałożyć podkład palcami. Poza tym bezwzględnie nie wolno nakładać tego kosmetyku grubą warstwą, ponieważ wtedy uzyskuje się efekt maski, który wygląda źle, nienaturalnie i postarza. Żółte odcienie kosmetyku najlepiej kryją wypryski, dlatego rekomendujemy zakup takich właśnie specyfików. Aby otoczenie nie zwracało uwagi na cerę i jej mankamenty dobrze jest pomalować usta lub rzęsy tak, aby to one skupiały uwagę innych osób.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

2 komentarze

  1. Zgadzam się z artykułem. Podkład powinien być lekki, trwały i kryjący, tym bardziej, jeśli chodzi o pielęgnację cery trądzikowej. Ja stosuję Earthnicity, który pokrywa niedoskonałości jednocześnie nie podrażniając:)

  2. Ja polecam podkłady mineralne, które można z łatwością już dostać w sklepach i internetowo. Firma Paese produkuje pudry mineralne, które można nakładać w większej ilości zamiast podkładu. Ich skład jest zupełnie naturalny, a w 60% to glinka, która dodatkowo oczyszcza skórę i jeśli ktoś ma trądzik, to pewnie wie o jej dobrym działaniu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *