Pryszcze na dekolcie – Jak się pozbyć?

Pryszcze na dekolcie
Pryszcze na dekolcie

Pryszcze na dekolcie

Pryszcze na plecach i dekolcie występują rzadziej niż na twarzy. Jednak nie można pozostawić ich samym sobie. Występują one u nastolatków oraz – rzadziej – u osób dorosłych w różnym wieku (nieraz przez całe życie takiej osoby). Są to małe pryszcze, które nie sprawiają bólu, ale często pojawiają się w skupiskach i przeszkadzają – są nieestetyczne i przyciągają uwagę otoczenia. Niejednokrotnie oprócz pryszczy na dekolcie pojawiają się krosty na twarzy, plecach oraz ramionach.

Skąd biorą się pryszcze na dekolcie? Odsłonięta skóra dekoltu narażona jest na wilgoć, brud i na jej tłustawej, pełnej sebum, nawierzchni pojawiają się nagle pryszcze.

W jaki sposób pielęgnować pokryty pryszczami dekolt? Zaczynamy od mycia dekoltu delikatnym mydłem, przeznaczonym do cery trądzikowej. Później przemywamy tonikiem, a następnie stosujemy delikatny krem dedykowany cerze trądzikowej. Samodzielnie można pozbyć się pryszczy z dekoltu i pleców. Jednak, gdy skupisk pryszczy jest sporo, na pewno lepiej poprosić o pomoc dermatologa lub kosmetyczkę. Te osoby z pewnością wesprą walkę z trądzikiem, poradzą najlepszą kurację. Jednak, gdy trądzik nie występuje w dużym nasileniu wystarczy samodzielnie rozpocząć z nim walkę.

Celem zwalczania pryszczy jest pozbycie się bakterii, ukojenie zaczerwienienia i podrażnień oraz sprawienie ulgi osobie zmagającej się z nimi. W kurowaniu trądziku na dekolcie i plecach pomocne będą odpowiednie kosmetyki, które należy stosować regularnie, dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem, odpowiednia higiena i właściwa dieta. Wytrwałość i cierpliwość są niezbędne w zwalczaniu trądziku.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Ten brud, pot itd to jest jedno, a drugie że ludzie mają trądzik w różnych miejscach i to zależy też od ich uwarunkowania genetycznego. Ja mam głównie na dekolcie trądzik. Twarz czysta. Pomogły mi żele od dermatologa i toniki z naturalnych składów. Parzyłam zieloną herbatę i przemywałam, bratek, rumianek. Pomogło. Tylko przed okresem mam znowu wysyp. Żelu nadal używam, więc liczę że i to minie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *