Pryszcze na Penisie – Wstydliwy Problem?

Pryszcze na Penisie
Pryszcze na Penisie

Pryszcze na penisie to nic nadzwyczajnego

Pryszcze na penisie czy też wypryski na penisie pojawiają się czasami. Nie są częstym zjawiskiem. Jednak, gdy się już pojawią to natychmiast należy się nimi zająć. Jest to rodzaj problemu, z którym można się uporać. Organizm produkując niejako pryszcza sugeruje, że pojawił się pewien stan zapalny. Pryszcze na penisie lub waginie nie są zatem niczym niezwykłym. Jest to jeden lub kilka pryszczy, zaczerwienienie oraz podrażnienie.

Co robić? Nie wolno wyciskać takiego pryszcza. Należy zadbać o właściwą higienę, odpowiednie mydło przeciwtrądzikowe oraz płyn do higieny intymnej. Koniecznie trzeba unikać palenia papierosów, picia alkoholu, ostrych przypraw i tłustego jedzenia – to wszystko wpływa na zwiększony wysyp pryszczy. Zalecany jest także zakup odpowiedniej maści i regularne jej stosowanie. Pryszcze powinny zniknąć po kilku-kilkunastu dniach, jednak nie ma gwarancji, że nie powrócą. Właściwa higiena jest najważniejsza, aby pozbyć się takich pryszczy.

Podsumowując, gdy na penisie pojawiają się pryszcze to nie powinno to nikogo niepokoić. Jest to objaw pewnej infekcji i należy się nim zająć. Samodzielna kuracja pomoże pozbyć się tego problemu. W końcu to tylko jeden z rodzajów pryszczy. Taki sam, jak na twarzy, szyi czy żuchwie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. No dobra, na rozum to się łatwo pisze, że to taki sam prysznic jak na twarzy, czy coś. A jednak w takim miejscu to sprawia więcej problemu. Do tej pory mi wstyd, kiedy myślę o tym, jak unikałem seksu z dziewczyną, bo mi było głupio. Jak jakiś facet miał też ten problem to wie, o czym ja mówię. A tak jak ktoś nie doświadczył to można sobie racjonalnie pisać, że się nie ma co przejmować. Po kilku dniach znikają. Taki tego plus. Ale jak już się zdarzą to koniec świata… :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *