Pryszcze na plecach – kłopot czy przejściowy problem?
Pryszcze na plecach pojawiają się, gdy skóra jest tłusta, gdy za dużo sebum się wydziela. Mogą przybierać różną formę – być białe lub czarne, mogą być także rodzajem cyst. Nieważne, jak wyglądają, lecz bolą i szpecą. Dlatego koniecznie trzeba zacząć walczyć z takim problemem. Problemy hormonalne oraz genetyka, czyli to, co odziedziczyliśmy po naszych przodkach ma niebagatelne znaczenie.
Jak leczyć Pryszcze na Plecach i Ramionach
Plecy trzeba potraktować peelingiem oraz używać żelu benzoylowo-peroxyowego. Należy odstawić leki zawierające lit, ponieważ pobudzają one rozwój pryszczy. Nie warto używać kosmetyków perfumowanych, podrażniających, źle wpływających na cerę. Plecy trzeba myć delikatnym środkiem myjącym, suszyć ją ręcznikiem, bez tarcia. Bezwzględnie unikać opalania na słońcu oraz w solarium. Pryszcze zwalcza się głęboko pod skórą – oczyszczając ciało, zmniejszając produkcję sebum.
Jeśli pryszczy jest sporo to tylko leki zapisane przez lekarza w połączeniu z kosmetykami będą pomocne. Pryszcze zwalczają witamina A, która pobudza tworzenie nowych komórek, pozytywnie wpływając na skórę. Witamina C ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, zawiera antyoksydanty. Biotyna wzmacnia skórę, włosy, paznokcie. Witamina B 5 pomaga w pozbyciu się sebum, czyli redukuje wydzielanie tłustej warstwy.
Zielona herbata zawiera antyoksydanty, pomaga zwalczać infekcje oraz goi rany.
Zwykły mlecz ma sporo dobroczynnych składników -w korzeniu mlecza znajdują się wapno, witamina A, witamina C – wszystkie te składniki wzmacniają i oczyszczają skórę. Oczyszczają wątrobę, usuwają szkodliwe toksyny oraz chemikalia z ludzkiego organizmu.
Liście oczaru pochodzą z Ameryki Północnej oraz Japonii. Łagodzą, koją, pomagają usunąć zaczerwienienia. Dzięki nim cera staje się gładka oraz promienna, ma urok, wdzięk i styl.
Kwas alfa-liponowy kuruje oraz zapobiega różnym chorobom poprzez neutralizowanie wolnych rodników w ludzkim ciele i ochronę komórek przed uszkodzeniem. Pomaga pozbyć się toksyn z ludzkiego ciała. Zwalcza stany zapalne efektywnie, kuruje zanim przerodzą się w przewlekłe stany zapalne.
Podsumowując, walka z pryszczami na plecach trwa, ale efekty przychodzą po jakimś czasie. Wystarczy połączyć cierpliwość, sumienność i chęć walki z dobrymi środkami i można pozbyć się nieestetycznego problemu ze skóry pleców każdego człowieka. Efekty przychodzą po pół roku do roku stosowania zalecanych środków. Każde pryszcze należy zwalczać długo i wytrwale, ponieważ nikt nie opatentował jeszcze sposobu leczenia pryszczy w krótkim terminie.