Pryszcze na szyi przyczyny
Pryszcze na szyi pojawiają się rzadziej od pryszczy na twarzy. Jednak mogą one tam wystąpić, gdy skóra szyi jest tłusta, pokryta grubą warstwą sebum. Gdy higiena jest niewłaściwa to również doprowadza do powstania pryszczy na szyi. Golenie włosków występujących na szyi lub usuwanie ich woskiem przyczyniają się do kłopotów z pryszczami. Samodzielne usuwanie włosków w szyi w ten sposób jest proszeniem się o kłopoty. O wiele lepiej jest odwiedzić kosmetyczkę i poprosić ją o usunięcie włosków z takich okolic niż samodzielnie zainfekować skórę. Kosmetyczka zrobi to niedrogo, ale profesjonalnie, dbając o to, aby cera nie została zainfekowana ani skaleczona czy podrażniona.
Co robić z pryszczami na szyi?
Trzeba traktować je tak, jak pryszcze na czole. Najpierw umyć szyję wodą i delikatnym mydłem do cery trądzikowej oraz zastosować delikatny peeling. Następnym krokiem jest nałożenie specjalnego kremu na trądzik. Te zabiegi powinny doprowadzić do zlikwidowania pryszczy w kilka dni. Na pewno będziemy zadowoleni, gdy tak się stanie. Nie ma jednak gwarancji, że pryszcz nie powróci.
Bolące pryszcze na szyi oraz pryszcze na szyi i żuchwie są problemem, którego jednak można się pozbyć. Trzeba tylko stosować specyfiki kompleksowo. Jakie to mogą być specyfiki?
Na przykład olejek z drzewa herbacianego, pasta z czosnku oraz mieszkanka z mąki i miodu – to najlepsze i najtańsze domowe sposoby na pryszcze. Wszystkie pasty nakłada się na tak zwane miejsca problematyczne, a po upływie 20 minut usuwa się je letnią wodą oraz mydłem. To najlepszy sposób na eliminowanie pryszczy. Tani, łatwy i niezbyt pracochłonny. Oczywiście należy także zainwestować w zestaw kosmetyków do cery trądzikowej, które pomogą kompleksowo walczyć z pryszczami.
Czego nie wolno robić z pryszczami na szyi? Na pewno nie wolno ich wyciskać oraz rozdrapywać – oba te działania mogą tylko rozsiać pryszcze po twarzy i szyi. Są to niezbyt dobre pomysły. Młodzi ludzie jednak wyciskają pryszcze, licząc, że w ten sposób znikną one szybciej. Nic bardziej złudnego: raczej rozsieją się, zaczną ropieć i pozostawią po sobie brzydkie blizny.
Podsumowując, gdy leczymy pryszcze na twarzy, nie zapominajmy o szyi oraz żuchwie – tam też często lubią usadawiać się pryszcze.
A tak mi się ludzie dziwią, gdy mówię, że mam trądzik na szyi 🙂 z tyłu konkretnie i myślę, że to głównie wina długich włosów, które nosiłem długi czas. One mi roznosiły bakterie. Teraz smaruje na bieżąco maściami i jest coraz to lepiej. Pozdrawiam innych nieszczęśników 🙂