Pryszcze na Twarzy – JAK LECZYĆ

Pryszcze na Twarzy
Pryszcze na Twarzy

Pryszcze na twarzy – Co zrobić

W internecie aż roi się od porad jak pozbyć się pryszczy z twarzy. Jest to szczególnie potrzebne nastolatkom, którym białe czy podskórne pryszcze stanowią wielką zmorą. Chociaż dorosłym kobietom oraz mężczyznom pryszcze także nastroju nie porawiają.

Pryszcze na twarzy przyczyny

Brud i bakterie najczęściej powodują bolące pryszcze na twarzy. Mycie twarzy delikatnym mydłem może pomóc i usunąć pryszcze z buzi. Podczas dojrzewania także pojawiają się pryszcze, jest to związane z burzą hormonów. Kobiety natomiast cierpią na pryszcze przed miesiączką i w jej trakcie. Często wówczas mają pojedyncze pryszcze na brodzie lub czole. Nie dodaje to im urody, ale na pewno takich pryszczy najłatwiej można się pozbyć. Pryszcze powodują także czynniki chemiczne obecne w zestawach do makijażu, dlatego należy wybierać dobre marki, znane z używania wysokich jakościowo składników do produkowania kosmetyków.

Co zrobić na pryszcze na twarzy

Sposobów jest wiele, ale wystarczy stosowanie się do kilku prostych zasad, aby pojawiła się ulga.

Po pierwsze należy unikać nakładania tłustych substancji na twarz – one sprawiają, że cera staje się bardziej tłusta, a poza tym blokują pory i nie pozwalają skórze oddychać. Po drugie włosy należy myć codziennie, ponieważ tłuste substancje z włosów przenoszą się na twarz i wywołują krosty. Po trzecie nie należy wyciskać pryszczy, ponieważ to prowadzi do rozsiania ich po całej twarzy. Po czwarte utrzymywanie dobrej kondycji, dbałość o ćwiczenia fizyczne i dietę na pewno będą pomocne. Punktowo należy nanosić kosmetyki osuszające cerę, ponieważ to na pewno pomoże w pielęgnacji cery – co najmniej przez osiem tygodni należy powtarzać to działanie, aby kuracja była skuteczna.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Mi pomogły retinoidy, które przepisał mi dermatolog w postaci żelu o nazwie Epiduo. Codzienne stosowanie, regularne i z odpowiednią pielęgnacją, bo to jednak wysusza i świetne skutki. Pomogło. Malo tego zmieniłam diete. Przestałam jeść niezdrowo. Też myślę, że miało to duży wpływ. Wszystkich walczącym życzę powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *