Tabletki hormonalne na Trądzik

Tabletki hormonalne na Trądzik
Tabletki hormonalne na Trądzik

Leczenie trądziku hormonalnego

Stosowanie tabletek hormonalnych jest wskazane u kobiet cierpiących na nadmiar androgenów oraz testosteronu. Androgeny wpływają na gruczoły łojowe, zwiększając ich aktywność oraz przyczyniając się do zwiększonej produkcji trądziku i zmian łojotokowych skóry. Tabletki hormonalne mogą być bardzo dobrym lekiem wspomagającym zwalczanie takiej nadczynności i związanych z tym problemów skórnych, czyli wyprysków, pryszczy i różnorodnych krostek. Leki hormonalne zawierające estrogeny są bardzo pomocne.

Jak długo należy stosować leki hormonalne na trądzik?

Trądzik zwalcza się przez kilka miesięcy i tak długo należy brać leki. Lekarz po zbadaniu i ocenie stanu zdrowia pacjentki lub pacjenta przepisze leki hormonalne i będzie czuwał nad przebiegiem leczenia. W razie wystąpienia objawów niepożądanych lek należy odstawić i skonsultować się z lekarzem w sprawie dalszej terapii. Receptę można otrzymać od lekarza pierwszego kontaktu, jednak w trudniejszych przypadkach nasilonego trądziku lub tzw. trądziku lekoodpornego zalecany jest kontakt z lekarzem dermatologiem. Niezbędne najpierw będą badania pozwalające oznaczyć hormony, a dopiero później przepisana zostanie konkretna terapia.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Stosuję od ponad roku. Skóra już od pierwszej tabletki zaczęła ulegać zmianom! Naprawdę pomaga. Lekarz uprzedził mnie jednak, że przy ich długim stosowaniu należy wykonywać badania wątroby. Ma ktoś za sobą dłuższe stosowanie i robił to badanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *