Tonik na trądzik – jaki efekt

Tonik na trądzik
Tonik na trądzik

Tonik jest potrzebny, także na trądzik

Tonik przydatny jest dla każdej cery. Każdy człowiek może korzystać z takiego toniku, aby łagodzić i koić, nawilżać i odtłuszczać. Serii przeciwtrądzikowych na polskim rynku jest sporo. Przed zakupem toniku warto zapoznać się z pełną ofertą rynkową. Można także przygotować domowy trądzik – w przegotowanej wodzie rozpuścić sok z cytryny i taką miksturą przecierać twarz, aby była ona odświeżona i oczyszczona. Sok rozpuszczamy w ostudzonej przegotowanej wodzie lub w wodzie mineralnej. Soku nie powinno być dużo, kilka kropel wystarczy, wówczas cera na pewno nie będzie podrażniona.

Drugim domowym tonikiem jest specyfik z wody oraz startego świeżego ogórka. Taki tonik zwęża pory i znakomicie nawilża. Sok z aloesu działa również bardzo dobrze – oczyszcza, nawilża, pomaga ukoić cerę.

Ile kosztuje tonik?

Toniki kosztują od 7 do nawet 100 złotych – najdroższe będą specyfiki apteczne, najtańsze kosmetyki polskich, mało znanych firm.

Podsumowując, tonik jest niezbędny każdej osobie – nie tylko tej cierpiącej na trądzik. Jednak osoby mające cerę trądzikową powinny kupować specyfiki przeznaczone do takiego typu cery, a nie przypadkowe.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Dobry na trądzik jest z serii Siarkowa Moc, który podobnie, jak mydło – zapobiega świeceniu się skóry, eliminuje nadmiar łojotoku, a przez to leczy trądzik, zmniejszając jego objawy. Używam od dłuższego czasu i z ręką na sercu mogę polecić. 🙂 Dodatkowo w celu łagodzenia skóry, bo jednak siarka ma mocne działanie, stosuję zaparzony rumianek i nim po ostudzeniu przecieram skórę. Duet idealny! Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *