Tormentiol na Trądzik – Czy pomaga?

Tormentiol na trądzik
Tormentiol na trądzik

Tormentiol na Trądzik

Na trądzik cierpią młodzi ludzie. Mogą oni mieć małe, ledwo widoczne krostki lub duże wykwity skórne. Trądzik może mieć zróżnicowany przebieg – od łagodnego do natężonego. Czasem jego nieciekawym zwieńczeniem są blizny. Jednak właściwa pielęgnacja cery oraz jej leczenie prowadzą do całkowitego wyleczenia. Specyfików pomocnych w leczeniu trądziku obecnie jest szerokie spektrum, a kiedyś było zupełnie odmiennie.

Jednym z leków jest Tormentiol, czyli maść pomagająca na trądzik. Nie jest to maść dedykowana wyłącznie trądzikowi, lecz na zmiany ropne na skórze lub rany. Jednak skutecznie spowalnia on nasilenie trądziku oraz działa profilaktycznie. Tormentiol można stosować wieczorem lub na noc.

Tormentiol składa się między innymi z kwasu borowego. Jest to lek kupowany na receptę, dlatego przed wizytą w aptece trzeba odwiedzić lekarza, aby otrzymać receptę. Dokładna lektura ulotki jest ważna, ponieważ specyfiku nie mogą stosować osoby uczulone na kwas borowy. Minusem tormentiolu jest to, że brudzi skórę, a poza tym bardzo ją wysusza. Jednak jego działanie wysuszające jest bardzo pomocne i wskazane w przypadku trądziku.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *