Trądzik Noworodkowy – Jak leczyć

Trądzik Noworodkowy Leczenie
Trądzik Noworodkowy Leczenie

Trądzik Noworodkowy – Co o nim wiemy

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że trądzik wcale nie jest przypadłością tylko nastolatków. Jak wynika z obserwacji około 20% noworodków ma dokładnie taki sam problem, choć o mniejszym nasileniu. Trądzik noworodkowy może pojawić się tuż po urodzeniu dziecka lub nawet przed.

Wypryski pojawiają się zazwyczaj na twarzy lub czole, jednak znane są także przypadki jego występowania na klatce piersiowej oraz w pachwinach. Przypadłość ta jest uwarunkowana prawdopodobnie genetycznie choć przyczyna jej powstawania tak naprawdę do dzisiaj nie jest do końca znana. Według licznych obserwacji wynika także, że trądzik tego typu nie stanowi problemu dla dziecka. Nie wywołuje swędzenia ani pieczenia, a więc teoretycznie jest nieszkodliwy. Bardzo często myli się go nawet ze zwykłymi piegami.

Trądzik tego typu nie stanowi zagrożenia dla dziecka i powinien zniknąć w ciągu maksymalnie 4 tygodni. Nie trzeba w tym czasie stosować żadnych dodatkowych kosmetyków czy leków. Powinniśmy po prostu zadbać o jak najlepszą higienę naszego bobasa, aby w powstałym trądziku bakterie nie miały zbyt wiele możliwości do rozwoju. Należy jednak prowadzić stałą obserwację, gdyż jeśli problem nie będzie się zmniejszał to jest to pierwszy sygnał do udania się z dzieckiem na wizytę lekarską. Warto to zrobić także wtedy, gdy wydaje nam się, że są to zwykłe piegi, a nie właśnie trądzik. Początkowo może to właśnie tak wyglądać, jednak w miarę jak problem nie będzie odpowiednio leczony to może zacząć się nasilać, a wtedy leczenie jest już dość trudne.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Moje dziecko tak ma. Czemu to się właściwie dzieje? Wina hormonów? Początkowo zaczęłam panikować. Ale teraz czytam i już stopniowo się uspokajam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *