Trądzik różowaty » Jaka jest Najlepsza Dieta?

Trądzik różowaty dieta
Trądzik różowaty dieta

Czy trądzik różowaty ma coś wspólnego z dietą?

Trądzik w większości przypadków jest raczej kojarzony z wiekiem młodzieńczym i z typową burzą hormonalną w organizmie młodego człowieka. Jest w tym naturalnie sporo prawdy, ale nie da się ukryć tego, że istnieją odmiany trądziku, które nie mają absolutnie nic wspólnego z wiekiem dorastania naszego organizmu. Najlepszym, a jednocześnie i najgorszym, tego przykładem jest trądzik różowaty, który to jest jedną z mniej ciekawych opcji naszego trądziku. Powoduje on na skórze niezwykle brzydkie zmiany, często rozszerzające się dość szybko na dalszą część skóry.

Przyczyn pojawiania się takiego trądziku może być wiele i nie są to tylko hormony, ale jedno jest pewne. W większości przypadków z problemem tym borykają się osoby już po 25 roku życia, niezależnie od swojej płci. Mało tego, znanych jest mnóstwo przypadków gdzie trądzik ten pojawił się w wieku między 45 a 55 lat, kiedy to skóra naprawdę staje się już słaba i leczenie problemu bez pozostawiania blizn może być niesamowicie trudne. Warto tutaj podkreślić, że niestety nie istnieje jako taki skuteczny lek na tego typu problem. To co oferuje nam medycyna to przede wszystkim środki spowalniające rozwój choroby oraz powodujące, że trądzik nie rozrasta się aż tak bardzo po naszej skórze.

Jeśli widzimy pierwsze objawy, a więc zaczerwienienia skóry i pękające naczynka to znak, że musimy jak najszybciej wybrać się do dermatologa. Pamiętajmy, że przy tym trądziku bardzo niekorzystne jest nadmierne opalanie się, powinniśmy także zrezygnować z dużego wysiłków fizycznego, sterydowych kremów, a do tego z alkoholu. Dermatolog na pewno zapisze nam leki i maści, ale także i my sami możemy zadbać o wygląd własnej skóry i zmniejszyć intensywność przechodzenia tej choroby.

Dieta przy trądziku różowatym

Najlepsza dieta dla kogoś z trądzikiem różowatym jest dieta alkaliczna: Jedz więcej owoców i warzyw. Unikaj pokarmów kwasotwórczych, takich jak zboża, cukier i wiele mięs. Takie potrawy jak żółte sery, prawdziwe czekolady czy wątróbki tylko potęgują pojawianie się trądziku. Powinniśmy także wyeliminować z diety, na tyle na ile to możliwe, różnego rodzaju ostre przyprawy.

Kluczem do sukcesu jest tutaj baczne obserwowanie swojego problemu po zjedzeniu konkretnych potraw. Jeśli zauważymy, że po zjedzeniu jakiejś rzeczy za każdym razem sytuacja na twarzy się pogarsza to znak, że te produkty trzeba z diety wyeliminować. Podobnie w drugą stronę, wyraźna poprawa informuje nas o tym, że takie rzeczy powinniśmy jeść. Na pewno warto do swojej diety dodać witaminy z grupy A, C oraz E a do tego jeść dużo galaretek owocowych, gdyż żelatyna pozytywnie wpływa na naszą skórę.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Mięso zakwasza organizm. Jestem wegetarianką od dwóch lat. Zanim przeszłam na dietę bezmięsną, męczyłam się z trądzikiem. Trzy lata temu wyeliminowałam mięso, od czasu do czasu spożywając nabiał (jedynie jogurty. kozie sery, jak najmniej mleka i żółtego sera) i nagle szok. Taka zmiana! O diecie alkalicznej powiedziała mi dermatolog rok temu. Jest równie zaskoczona, co ja, że przez cały okres mojego leczenia zmiana przyszła przy odrzuceniu mięsa. Teraz staram się nie jeść też białego pieczywa, raczej ryż i to pełnoziarnisty, niż makaron. Jest rewelacja. Polecam mocno! Chociaż ograniczyć spożycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *