Witamina C » Naturalna metoda na Trądzik

Witamina C na Tradzik
Witamina C na Tradzik

Trądzik spotyka coraz więcej osób – w tym również dorosłych. Spowodowany jest nadmiernym wydzielaniem łoju oraz silnym rogowaceniem naskórka, który powoduje zatykanie się gruczołów łojowych. Przy jednoczesnym silnym wydzielaniem sebum, tworzą się czopy, które blokują pory i w ostateczności objawiają się nam pod postacią dobrze znanych krost i wyprysków.

Jedną z dobrych i naturalnych metod walki z trądzikiem jest witamina C. O jej zaletach wiele można pisać – poprawia stan skóry, spowalnia proces starzenia oraz dba o układ odpornościowy. Dzięki likwidowaniu wolnych rodników zmniejsza pojawianie się zmian trądzikowych. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, dlatego łagodzi wszelkie pojawiające się w trakcie rozwoju wyprysków stany zapalne. Zawarta w kosmetykach jest w stanie pozbyć się bakterii, które wywołują infekcje skóry. Zapobiega utlenianiu się sebum oraz zmniejsza wydzielanie łojotoku. Można odnieść wrażenie, że działa na każdej niemal sferze walki z trądzikiem. Zapobiega, leczy i łagodzi. Mało tego – cudownie działa na przebarwienia, co gwarantuje pomoc w pozbywaniu się przykrych pozostałości po zmianach trądzikowych.

Aby uzyskać tak spektakularne efekty, nie wystarczy jedynie przyjmowanie witaminy C z pokarmem. Odgrywa to oczywiście ważną rolę dla stanu zdrowia organizmu, jednak nie zapewni kompleksowej walki z trądzikiem. Ważne jest stosowanie kosmetyków bezpośrednio na zmienioną chorobowo skórę. Im wyższe jest stężenie witaminy w preparacie, tym lepsze działanie. Podwyższone staje się również ryzyko wystąpienia podrażnień, o czym pamiętać powinny szczególnie osoby o skórze wrażliwej i alergicznej. Innym zaleca się przy stosowaniu tych kosmetyków odpowiednią ochronę w postaci nawilżających i regenerujących kremów.

Można wykorzystać w leczeniu naturalne źródła witaminy C (np. cytrusy) i przygotować z nich samemu kosmetyki. Świetnie nada się wyciśnięty z cytryny sok, którym można posmarować twarz. To naturalny tonik o dobrym działaniu. Należy jednak pamiętać, że sok z cytryny zwiększa wrażliwość na promienie słoneczne i lepiej stosować jest go wieczorem.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Używam soku z cytryny na przebarwienia po trądziku 🙂 Działa super. Bardzo polecam. Mam też zakupiony ze sklepu krem z witaminą C. Jego stosuję bezpośrednio na leczenie trądziku. Nie jest to może tak spektakularna forma leczenia, ale warto próbować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *