Witamina PP (B3) na trądzik

Witamina PP (B3) na trądzik
Witamina PP (B3) na trądzik

Często pojawiającym się pytaniem, pośród osób walczących z mniej lub bardziej nasilonym trądzikiem, jest skuteczność stosowania witaminy PP w walce właśnie ze zmianami skórnymi.

Ogólnie rzecz biorąc witamina PP na pewno większości z nas lepiej znana jest pod nazwą witaminy B3, a profesjonalnie jest to po prostu niacyna. Witamina ta w niewielkich ilościach znajduje się w wielu produktach spożywczych, a zapotrzebowanie na nią nie jest jakoś bardzo wysokie. Zdarzają się jednak przypadki przewlekłego braku tej witaminy w organizmie. Czy brak tej witaminy naprawdę może wzmagać problemy z trądzikiem?

Zatrzymywanie toksycznego działania

Witamina PP przede wszystkim jest odpowiedzialna za niwelowanie toksycznego działania różnego rodzaju antybiotyków, ale także i po prostu leków. To właśnie z tego powodu tak często lekarze przepisują suplementy z witaminą B3 podczas długotrwałego leczenia antybiotykami. Okazuje się jednak, że odpowiednia ilość witaminy PP w organizmie wpływa także na lepsze ukrwienie skóry, ale także i na ogólny wygląd oraz trwałość włosów. Z jednej strony więc witamina usuwa wszystkie czynniki sprzyjające rozwojowi bakterii, a z drugiej oczywiście poprawia ukrwienie skóry, przez co czyni ją zdrowszą. Wydawać by się mogło, ze witamina ta faktycznie może być dobra dla osób walczących z trądzikiem, ale należy ją traktować zazwyczaj jako zwykłe wsparcie w codziennej kuracji.

Witaminę należy przyjmować ostrożnie

Przede wszystkim witamina PP powinna być przyjmowana pod ścisłym nadzorem lekarza. Bezpieczna, dzienna jej dawka dla organizmu to około 35g, a tabletki dostępne w aptekach zawierają od 100 do nawet 200g witaminy, gdzie trzeba je przyjmować 2-3 razy dziennie. Nadmierna ilość witaminy doprowadza do zaczerwienienia skóry, do pieczenia czy pojawiania się pokrzywki. Może być jednak także przyczyną marskości wątroby i wielu innych niebezpiecznych schorzeń. Jeśli chcemy stosować tę witaminę na trądzik to oczywiście możemy spróbować, ale tylko mając za sobą wsparcie lekarza.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *