Witaminy na Trądzik – Jakie?

Witaminy na trądzik
Witaminy na trądzik

Witaminy na trądzik

Trądzik wynika ze skłonności genetycznych oraz braku odpowiedniej higieny. Witaminy są pomocne w leczeniu różnych schorzeń – również przy trądziku witaminy pomogą – znaleźć je można w odpowiedniej diecie, bogatej w warzywa i owoce, a ubogiej w tłuszcze i cukier. Można także zasilić organizm kupując wysokiej jakości witaminy – specjaliści polecają Dormin, preparat witaminowy wspomagający leczenie trądziku.

Nie wolno zapominać, że na stan skóry wpływa cały kompleks witamin: witamina A (tran, wątroba, mleko, masło, śmietana, ser, żółtka, marchew, dynia, groszek, fasolka, morele ,wiśnie, itd.), witamina E (olej, oliwa z oliwek, nasiona słonecznika, orzechy, migdały), witamina B2 (pieczywo pełnoziarniste, drożdże, mleko), biotyna (żółtko jaja, fasola, soczewica). Niedobór witamin źle działa na skórę, dlatego dieta jest tak ważna dla osób chorych na trądzik. Pochodne witaminy A, czyli retinoidy są polecane na trądzik. Dlatego każdy lekarz przepisuje retinoidy i dba w ten sposób o poprawę stanu pacjenta.

Nie zaleca się jednak stosowanie wyłącznie witamin w tabletkach, ponieważ witaminy dostępne w pożywieniu są nieocenione. W leczeniu trądziku witaminy z grupy B mają duże znaczenie i są nieocenione. Brak lub niedobór witamin B2 i B6 nasila łojotok, pogarszając stan osób cierpiących na trądzik. Należy przestrzegać ilości granicznych – osoba cierpiąca na trądzik powinna przyjmować nie więcej niż 15 mg na dobę witaminy B2, nie więcej niż 50 mg na dobę witaminy B6, a witaminy B7 (biotyny), nie więcej niż 10 mg. Mniejsze ilości nie dadzą odpowiedniego efektu, a większe zaszkodzą zdrowiu pacjenta. Można suplementować niedobory tabletek, czyli na przykład kupić preparat Nonacne, który wspiera leczenie trądziku. Jednak pamiętać należy, że w złożonych przypadkach leczenie witaminami i kremami nie pomoże. Wtedy lekarz, badania oraz przepisane antybiotyki mogą przydać się w kurowaniu trądziku.

Preparaty witaminowe wzbogacane są także pierwiastkami takimi, jak cynk, które znacząco pomagają w leczeniu trądziku. Dlatego warto wspierać się złożonymi preparatami, które mogą znacząco pomóc. Nie należy jednak oczekiwać cudów po tygodniu czy dwóch stosowania danego preparatu – czasem potrzebne są dwa-trzy miesiące lub nawet pół roku, aby efekty były optymalne.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

  1. Grunt to zdrowa i dobrze zbilansowana dieta. Stosowanie retinoidów pomogło mi zwalczyć trądzik, ale odpowiednie żywienie, gdzie nie brak różnego rodzaju witamin to profilaktyka, dzięki której nie mam już nawet z czym walczyć. Dieta odebrała kluczową rolę w mojej zmianie stanu skóry. Łącznie ze stylem życia – więcej ćwiczę, a mniej palę i piję na imprezach 😛 Czasem warto, szczególnie dla ładnego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *