Solarium a trądzik

Solarium a trądzik – Czy szkodzi?

Solarium a trądzik

Solarium budzi sporo emocji – jedni je uwielbiają, inni odradzają korzystanie z niego, bo promienie w solarium są szkodliwe, rakotwórcze oraz niszczą cerę (gdy są nadużywane) i zdecydowanie postarzają każdego użytkownika sztucznego słoneczka. Inni natomiast uznają solarium za znakomity sposób kurowania trądziku – trądzik po solarium wysycha i jest mniej widoczny. Jeśli jednak nie są Państwo przekonani co do pomocnego charakteru solarium to należy zrezygnować z jego stosowania.

Trądzik można leczyć promieniami w solarium, ale i tutaj opinie są podzielone. Niektóre osoby zmagające się z trądzikiem twierdzą, że trądzik się osusza, a ślady po bliznach znikają. Inne twierdzą, że twarz staje się zaczerwieniona i zaogniona, a wyprysków mają więcej po wizycie w solarium i odradzają kurowanie trądziku jakimikolwiek promieniami. Jeśli pojawiają się wątpliwości to najlepiej wypytać kosmetyczkę i lekarza. Oni najlepiej poradzą i określą czy solarium w danym przypadku jest zalecane czy kategorycznie odradzane.

Ostrożność, rozwaga i rozsądek – przy korzystaniu z solarium jest mocno zalecane. Jednak jeśli ktoś uważa, że solarium jest dla niego to może z niego korzystać i cieszyć się walorami takich urządzeń jak maszyny do opalania. Jak już mamy korzystać z solarium to najlepiej stosować małe dawki – pięciominutowe sesje powinę być wystarczające. Jest to najlepszy sposób – ostrożnie, małymi dawkami i najwyżej raz w tygodniu. Na pewno taka dawka nie oparzy ani nie przesuszy nadmiernie cery trądzikowej. Promienie słoneczne mogą być także stosowane, ale bardzo ostrożnie oraz w zdecydowanie niewielkich ilościach. Zawsze jednak cerę należy nawilżyć odpowiednim kosmetykiem do cery, ale tylko przeznaczonym do stosowania w solarium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *