Pielęgnacja Cery Mieszanej

Pielęgnacja Cery Mieszanej
Pielęgnacja Cery Mieszanej

Pielęgnacja cery mieszanej – Jak pielęgnować

Pielęgnacja cery mieszanej zajmuje sporo czasu. Poza tym cera mieszana jest problematyczna: czoło, nos i broda są tłuste, a policzki suche. Najlepiej stosować specyfiki specjalnie do takiej cery lub dwa rodzaje kosmetyków: do cery tłustej oraz suchej – ten drugi wariant jest bardziej kłopotliwy oraz droższy.

W przypadku takiej cery niezbędna jest higiena: co najmniej dwa razy dziennie należy myć twarz letnią wodą i delikatnym żelem do twarzy oraz zmywać makijaż zawsze przed snem. Nie można kupować kosmetyków przypadkowych, a najlepiej decydować się na tak zwane marki apteczne. Taką cerę najczęściej mają osoby po dwudziestym roku życia, a ich gruczoły łojowe pracują o wiele bardziej intensywnie. Jednak można sobie poradzić z pielęgnowaniem takiej problematycznej cery – trzeba tylko sprawdzić jak to uczynić.

Lektura kilku serwisów internetowych, czy spotkanie z kosmetyczką – te działania będą źródłem wiedzy oraz informacji o pielęgnacji cery mieszanej. Na rynku istnieją specjalne kremy normalizująco-odżywcze do cery mieszanej – można je znaleźć w internecie oraz aptekach.

Jak pielęgnować cerę mieszaną?

Cera mieszana musi być starannie myta, wycierana (delikatnie, aby nie podrażnić tłustych fragmentów), odżywiana kremami lub żelami do takiej cery. Przynajmniej raz w tygodniu należy stosować peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny, a maseczka ściągająca rozszerzone pory również nie zawadzi. Do makijażu wybiera się odpowiednie kosmetyki: podkłady do cery mieszanej bogate w składniki absorbujące tłuszcze – firmy Astor i Vichy mają sporo do zaoferowania.

Cerę mieszaną należy traktować co najmniej kilka razy dziennie bibułkami matującymi – można je kupić za 10-30 złotych, w zależności od firmy, która je sprzedaje. One usuną tłuszcz i sprawią, że cera będzie wyglądała świeżo i czysto. Rozświetlające pudry ze złotymi drobinkami nie są zalecane, ponieważ podkreślają złe cechy cery – jej błyszczenie się i wypryski. Takie pudry należy zostawić osobom mającą cery idealne, bez najmniejszej skazy.

Natłuszczanie, nawilżanie i ochrona delikatnej cery pod oczami pomogą utrzymać cerę mieszaną w dobrej kondycji. Zaletą cery mieszanej jest to, że starzeje się ona o wiele wolniej niż cera sucha, podatna na podrażnienia i znacznie szybciej ulegająca zmarszczkom. Posiadaczki cery mieszanej i tłustej dłużej wyglądają młodo, a zmarszczki pojawiają się u nich znacznie później.

Podsumowując, dobra cera mieszana ma całkiem sporo dobrych cech i nie starzeje się szybko. Aby jednak była wypielęgnowana koniecznie trzeba pamiętać o pielęgnowaniu jej kremami na dzień i na noc, mającymi wiele składników odżywczych. Firma Bielenda oferuje niezłe kremy do cery mieszanej. Odradza się mycie takiej cery zwykłym mydłem – najlepiej kupić specjalne mydło w płynie umożliwiające mycie takiej cery delikatnie, w sposób umożliwiający zachowanie warstwy ochronnej oraz usuwający sebum, ową tłustą warstwę, która rujnuje urodę i nie jest wcale potrzebna w zbyt dużym natężeniu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *