Alkohol a trądzik

Alkohol a trądzik – Jaki ma wpływ?

Alkohol a trądzik

Alkohol wpływa na samopoczucie oraz potrafi nasilać objawy różnych schorzeń. Część specjalistów odradza spożywanie alkoholu osobom z trądzikiem. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta: alkohol niekorzystnie wpływa na trądzik.

Picie alkoholu źle działa na wątrobę, która usuwać ma przecież toksyny. Poza tym picie alkoholu wysusza cerę, czyniąc ją bardziej podatną na trądzik. Nie istnieją badania potwierdzające wpływ alkoholu na trądzik, jednak powyższe argumenty powinny skłonić pacjentów do rozważniejszego postępowania.

Nie tylko picie alkoholu szkodzi osobom z trądzikiem: dieta obfitująca w ostre przyprawy i słodycze również nie jest wskazana w przypadku problemów skórnych.

Często jest tak że osoby po spożyciu większej ilości alkoholu zapominają umyć twarz przed snem, co przyczynia się do powstania nowych wyprysków na twarzy.

Ważny argument przemawiający przeciwko alkoholowi w diecie osób chorych na trądzik jest to że: alkohol może wchodzić w niepożądaną interakcje z lekami przeciwtrądzikowymi.

3 myśli o “Alkohol a trądzik – Jaki ma wpływ?

 1. Lucjan

  Z alkoholem jest podobnie, jak z kofeiną, że niby nie ma bezpośrednich dowodów na to, ale jednak warto odstawiać. Ja dopiero jak odstawilem piwo, zauważyłem poprawę. Może chodzi o wysoki indeks glikemiczny? Albo o to, że alkohol jako substancja jest toksyną, a toksyny choć leżą w interesie wątroby, u osób z trądzikiem często wydzielane są poprzez skórę. To chyba indywidualna kwestia. Jednym pomoże, drugim nie. Mi jednak pomogło i dlatego zachęcam innych, by także próbowali.

  Reply
 2. Dominik

  Wódka? Przejdzie. Piwo? Absolutnie 😀 Tak to u mnie wygląda i wiele osób to potwierdza. Mam nawet kolegę, który po piwie czuje się źle. Brzuch go boli, czuje się ociężały następnego dnia, też od razu pryszcze na twarzy. Mnóstwo jest w tym chemii i myślę, że to też tego wina. Moja koleżanka wybiera winko 🙂

  Reply
 3. Bzdury

  Nie wierzę xD Jak taka strona ma być traktowana poważnie jeśli znajdują się na niej sformułowania ” alkohol niekorzystnke wpływa na trądzik”? To bardzo proste. Alkohol jest trucizną, która po dostaniu się do organizmu musi zostać unieszkodliwiona, czyli zmetabolizowana. Odbywa się to w wątrobie. Produkty przemiany alkoholu są całkowicie zbędne w ludzkim organizmie, więc muszą zostać z niego usunięte, więc wydalone z moczem i potem. Metabolity w pocie wzmagają zatykanie porów skórnych, a w konsekwencjo tego pojawia się trądzik.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *