Kwasy na Trądzik

Kwasy na Trądzik – Jakie?

Kwasy na Trądzik

Kwasy pomagają na trądzik – zwalczają wypryski, wygładzają cerę, upiększają każdego człowieka. Dzięki kwasom każda osoba cierpiąca na trądzik ma szansę pozbyć się swoich niedoskonałości, więc warto stosować. Na trądzik można użyć kwas azelainowy lub migdałowy. Najlepsze kwasy stosowane są przez profesjonalne kosmetyczki. Nakładają takie kwasy starannie i dbale. Kwas glikolowy, który występuje w trzcinie cukrowej wspaniale leczy trądzik, oczyszczając cerę. Taki preparat stosuje się w różnych stężeniach, ale zawsze takie stężenia dobiera kosmetyczka. Samodzielne dobieranie kwasów nie kończy się dobrze.

Kwas glikolowy warto stosować przy trądziku grudkowo-krostkowym oraz grudkowym. Po jego stosowaniu skóra odmładza się i oczyszcza. Trądzik nie jest jedynym wskazaniem do stosowania kwasów, pomogą one również usunąć inne przypadłości. Warunkiem wyleczenia trądziku kwasami jest wykonanie co najmniej kilku zabiegów tego rodzaju. Jeden zabieg wystarcza na początek, ale niezbędna jest kuracja trwająca kilka tygodni.

Innym rewolucyjnym kwasem jest kwas pirogronowy, wnikający w skórę właściwą i likwidujący błyskawicznie trądzik. Z częstotliwością co 10 dni należy przeprowadzić 5-8 zabiegów kwasem. Po ich wykonaniu skóra jest oczyszczona, nie wydziela nadmiernej ilości łojotoku, zaskórniki znikają, a stany zapalne są wygojone. Ten kwas stosuje się wyłącznie w gabinetach kosmetycznych, a zabieg nim wykonywać powinna doświadczona kosmetyczka.

Kwas salicylowy jest starym i dobrym sposobem na trądzik bardzo pomocnym i złuszczającym cerę. Złuszcza, regeneruje i pozytywnie wpływa na cerę każdego człowieka. Jest niedrogi oraz łatwy do stosowania.

Preparaty z kwasami owocowymi mają podobne działanie – nie wolno ich stosować w lecie, ponieważ słońce źle działa na cerę potraktowaną kwasami.

Jaka jest Cena zabiegu kwasami, ile Kosztuje?

Zabiegi kwasami nie należą do tanich – kosztują około 120-200 złotych za jeden zabieg. Jeden zabieg trwa około 1,5 do 2 godzin, ale jego wykonanie jest przyjemnym odprężeniem. Seria zabiegów kosztuje około 1000-1500 złotych. Może nie jest to niska kwota, ale efekt osiąga się bardzo dobry.

Podsumowując, walka z trądzikiem przy pomocy kwasów jest skuteczna i pomocna. Jeśli trądzik jest silny to można go leczyć antybiotykiem wspomaganym właśnie kwasami i dbałością o cerę. Na pewno taka walka pomoże w pozbyciu się niechcianych grudek, pryszczy i wyprysków. Wytrwałość i systematyczność są niezbędne do leczenia trądziku i na nich koniecznie trzeba się skupić.

One thought on “Kwasy na Trądzik – Jakie?

  1. Renata.M

    Zabiegi są bardzo drogie, ale można stosować krem z apteki, w skład którego wchodzą kwasy. Nazywa się bodajże Qcera i ma w swoim składzie 5% kwasu pirogronowego, 5% kwasu azaleinowego, a do tego masło shea i olej makadamia. Dla mnie hit. Ale jestem też w pełni wiadoma, że nawet i ja przepłacam! A cena to chyba 50zł, zależy od apteki.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *