Pryszcze na Brodzie

Pryszcze na Brodzie Przyczyny

Jaka jest przyczyna i co robić?

Pryszcze pojawiające się na brodzie rujnują kontur twarzy i odciągają uwagę od ładnych rysów, zgrabnego noska czy innych walorów buzi. Wypryski lub pryszcze na brodzie po prostu źle wyglądają. Ropne pryszcze często są bolące, potrafią popsuć nastrój, sprawiają, że myślimy wyłącznie o nich. Tymczasem warto poczytać o pryszczach i zacząć je skutecznie zwalczać.

Dlaczego pojawiają się pryszcze na brodzie? Co jest tego powodem? Jakie są przyczyny ich powstawania?

Pryszcze na brodzie często mają osoby noszące kaski lub hełmy, ponieważ paski od takiego nakrycia głowy podrażniają delikatną skórę na brodzie. Urazy mechaniczne mają zatem wpływ na pojawianie się pryszczy na brodzie. Może to jednak być najzwyczajniejszy trądzik, który wywołuje takie właśnie pryszcze. Włoscy badacze poczynili bardzo interesujące spostrzeżenie: pryszcze na brodzie ma aż 80 procent osób, które palą papierosy. Może to wskazywać na związek palenia z pryszczami i uszkodzeniami skóry.

Jak walczyć z pryszczami na brodzie?

Dbając o właściwą higienę, przemywanie pryszczy na brodzie oraz zapobieganie ich pojawianiu się w takich właśnie miejscach. Ucisk mechaniczny również jest szkodliwy dla cery twarzy. Warto poprosić dentystę o poluzowanie nakładek na zęby, które mają prostować zgryz. Zbyt mocne ich dociskanie może przyczyniać się do powstawania pryszczy na brodzie.

Hormony także mają wpływ. Zła równowaga hormonalna powoduje powstawanie pryszczy, mogą one być ropne czy nawet podskórne. Bolące pryszcze na brodzie to nic dobrego, ale właściwa higiena, dieta i rezygnacja z palenia papierosów na pewno pomogą w ich zwalczaniu. Dbałość o aplikowanie kremów również na brodzie pomoże w zwalczaniu nieestetycznych wyprysków.

Podsumowując: higiena, dieta, nie dotykanie twarzy, odrzucenie papierosów i rezygnacja z picia alkoholu pomogą w kojeniu cery i zwalczaniu pryszczy.

2 myśli o “Pryszcze na Brodzie Przyczyny

  1. SUGARNINJAS

    Wyjątkowo niedelikatny tekst… i chyba mało profesjonalny, wychodzi na to, że trądzik jest efektem braku higieny, a każdy z pryszczami to jakiś brudas i do tego nałogowy palacz jedzący byle co… Poza tym metodologia włoskiego badania jest co najmniej niejasna- co z tego, że 80% palaczy ma pryszcze? Może 80% niepalących też ma pryszcze… bez sensu. Skupiłabym się raczej na roli hormonów w patogenezie trądziku i o tym bym chętnie poczytała.

    Reply
  2. Kaja

    Ale Sugarninjas co z tego, że u kogoś trądzik wynika z problemów hormonalnych, a nie jest stosowana odpowiednia pielęgnacja i higiena? tekst jest może i mało precyzyjny, ale ma rację – jest różne pojęcie odpowiedniej higieny, czasem komuś się wydaje, że dba i jest dobrze, a stosuje zapychające kosmetyki, wyładowane chemią etc, tak samo jest z jedzeniem. Broda to miejsce, gdzie wychodzą głównie hormony i śmieciowe żarcie. Nie ma też co być zbyt delikatnym i pozwalać na to, żeby ludzie z trądzikiem zażerali się czekolada, bo ktoś im powiedział, że dieta nie ma znaczenia. MA! jak się chcesz łudzić, że jest inaczej i dalej męczyć z problemem, to faktycznie bądź dla siebie dobry i delikatny, a przy tym pryszczaty, nie ma taryfy ulgowej w takich przypadkach i koniec.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *