Przyrząd do usuwania Zaskórników

Przyrząd do usuwania Zaskórników

Przyrząd do usuwania zaskórników – czy faktycznie jest skuteczny?

Na pewno każdy dermatolog będzie nam mówił, że zaskórników i różnych ropnych zmian na twarzy absolutnie nie wolno wyciskać paznokciami. Każdy z nas doskonale o tym wie, ale pokusa oczywiście bywa dużo silniejsza.

Dlaczego wyciskanie zaskórników nie jest dobre?

Paznokciami poważnie podrażniamy skórę dookoła zmiany ułatwiając tam wnikanie bakteriom, a więc szybko z małego wyprysku, niby usuniętego, zrobi się coś nowego, dużo większego. Często także nie przemywamy dokładnie rąk usuwając kilka wyprysków jednocześnie przez co tylko roznosimy bakterie dalej.

Kosmetyczki miały jednak na wyciskanie pewien przyrząd, który popularnie nazywany jest łyżeczką unny. Dzisiaj ten przyrząd do usuwania zaskórników można z powodzeniem kupić w sklepach i to za śmieszne pieniądze.

Czy przyrząd jest on dobry do usuwania zmian skórnych?

O ile usuwanie zaskórników paznokciami jest naprawdę złym pomysłem tak łyżeczka unny pozwala oczyścić zaskórniaka w sposób dokładny, bezpieczny, a do tego bezbolesny. Powstające po takim zabiegu zaczerwienienie jest niewielkie, a skóra w tym miejscu już następnego dnia powinna wyglądać bardzo zdrowo.

Łyżeczki wykonywane są ze stali chirurgicznej, która absolutnie nie powoduje żadnych uczuleń. Musimy jednak pamiętać o tym, aby po wyciśnięciu zaskórnika łyżeczkę dokładnie zdezynfekować zanim zabierzemy się nią za kolejny problem.

Korzystanie z łyżeczki jest bardzo proste. Najczęściej posiada ona dwie różne końcówki, gdzie mniejsza służy do drobnych zaskórników, a większa do poważniejszych zmian ropnych. Przed zabiegiem warto przygotować sobie małą „parówkę”, aby lepiej otworzyć pory i ułatwić wydostawanie się zaskórnika. Następnie dokładnie dezynfekujemy miejsce zmiany, a do tego łyżeczkę, aby później przyłożyć ją nad zmianą skórą i wyciskać w górnej części. Kiedy cała zmiana zostanie już usunięta dezynfekujemy łyżeczkę, ale dodatkowo warto tutaj przyłożyć sobie także na chwilę lód, który zamknie oczyszczone pory, a później wszystko zdezynfekować.

Łyżeczka unny jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że bardzo ułatwia pozbycie się zaskórników niemożliwych wcześniej do usunięcia, na przykład gdzieś w okolicach ucha czy zagłębieniach nosa. Rozwiązanie jest bardzo proste, a okazuje się niezwykle skuteczne.

One thought on “Przyrząd do usuwania Zaskórników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *