Pryszcze na Pupie

Pryszcze na Pupie – Są Dokuczliwe

Pryszcze na Pupie

Pryszcze na Pupie Przyczyny

Ładna pupa jest krągła, gładka, bez skazy, krost i wybroczyn. Niestety, pryszcze lubią pojawiać się nie tylko na twarzy, dekolcie i ramionach, ale także na pupie. Szpecą i bolą, przeszkadzają, dlatego dobrze jest wygnać je z pośladków i pokusić się o gładką skórę na tej części ciała.

Pryszcze na tyłku mogą być przyczyną przeziębienia, infekcji czy trądziku hormonalnego. Mogą także być efektem innych schorzeń, które zdiagnozować można wyłącznie u dermatologa.

Pryszcze na Pupie Leczenie

Jak leczyć pryszcze na tyłku? Podobnie jak inne partie ciała – maściami, odpowiednią higieną, oraz tabletkami. Nie wolno nosić majtek ze sztucznego tworzywa.

Jakie Używać Specyfiki?

Można stosować przede wszystkim maści z witaminą A lub peelingi. Pomocna może się okazać kąpiel w roztworze soli leczniczej – stosowana przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. W takiej kąpieli należy poleżeć co najmniej 20-30 minut, a później opłukać ciało prysznicem.

Jeśli kąpiel nie pomaga to należy nakładać na pośladki zieloną glinkę “przeciwtrądzikową”, która wysusza i likwiduje pryszcze. Jeśli żaden z tych sposobów nie zadziała warto poprosić o pomoc dermatologa – pryszcze na pupie mogą być objawem na przykład gronkowca złocistego co może wymagać leczenia antybiotykami.

One thought on “Pryszcze na Pupie – Są Dokuczliwe

  1. Marzena

    Kobietom polecam jeszcze zmianę stringów na zwykłe majtki, bo to tez ma znaczenie, że skóra przy bezpośrednim kontakcie z jeansem potrafi roznosić bakterie 🙂 taka drobnostka, a ma czasem znaczenie. To jak z pościelą, ręcznikami, tak samo z ubraniami – pierzemy jak najczęściej i dbamy, by nic się nie roznosiło.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *