Puder do Cery Trądzikowej

Jaki puder do cery trądzikowej?

Puder jest kosmetykiem kolorowym, matującym oraz wygładzającym cerę. Nie jest on drogi, dlatego warto mieć go w swoich zasobach. Puder do cery trądzikowej nie należy stosować codziennie, bo zatyka pory. Odpowiedni puder będzie taki który jak na mniej zatyka. Pudry mineralne są tutaj najlepszym rozwiązaniem. Na wyjścia puder jest jednak niezastąpiony, matuje cerę oraz stanowi wykończenie makijażu. Polecane są szczególnie biały puder zwany fixerem oraz puder sypki, do torebki wkładać należy puder w kamieniu. Te rodzaje pudru pomagają usuwać efekt błyszczącej cery oraz tuszują wypryski, krosty i przebarwienia.

Jaki powinien być puder do cery trądzikowej?

Dobry puder do cery trądzikowej nie wywołuje podrażnień – szczególnie polecane są pudry marki Dermablend, swoje zwolenniczki ma także puder Jadwiga kosztujący około 23 złote. One dobrze tuszują wypryski i nie powodują najmniejszych podrażnień. Biały puder zwany fixerem spłaszcza optycznie twarz, dlatego niezbędne jest stosowanie bronzera, który nada jej naturalny wygląd. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dlatego każda osoba chętnie je stosuje. Puder nakłada się puszkiem na twarz, dociskając puszek do cery tak, aby puder „wcisnąć” w cerę, nadmiar pudru należy delikatnie oczyścić pędzlem do pudru. Sam puder cudów nie czyni, trzeba go uzupełnić dobrym podkładem i korektorem. Dopiero takie trio czyni cuda i wspomaga wygładzanie cery. Warto zatroszczyć się o jak najciekawszy efekt, gładkiej, zmatowionej, pozbawionej krostek cery. Pozbawionej oznacza, że pokrytej dokładnie cienką warstewką pudru. Na pudrze do cery trądzikowej nie ma co oszczędzać, bo jest to ważny kosmetyk, który każda kobieta powinna mieć w swojej torebce. Nie tylko kobieta cierpiąca na trądzik, lecz każda z pań.

Jak dobrać puder do cery trądzikowej?

Najlepiej dobrać puder jak najbardziej zbliżony do kolorytu cery, wręcz zlewający się z nią. Puder nie powinien tworzyć maski, lecz dawać efekt naturalnego wygładzenia oraz rozświetlenia. Puder do cery trądzikowej powinien przykryć krostki i dawać złudzenie gładkiej oraz wypoczętej cery. Pudry do cery trądzikowej są mocno matujące i kryjące, z tego powodu koniecznie należy nakładać je cienką warstwą, równo, omijając brwi i włosy nad czołem, dbając o dokładne rozsmarowanie tuszu na szczękach oraz na szyi. Jeśli nie umiemy samodzielnie to poprośmy kosmetyczkę lub wizażystkę o lekcje profesjonalnego nakładania pudru.

One thought on “Puder do Cery Trądzikowej

  1. mineralne

    Zdziałać cuda to może nie stosowanie trio – podkładu, korektora i pudru. Jestem przeciwna temu, co sprzedają powszechnie w sklepach. Jak odstawiłam chemię z twarzy, to dopiero mi się cera poprawiła. 🙂 Polecam mineralne kosmetyki. Tylko i wyłącznie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *