Krem z filtrem do cery trądzikowej

Krem z filtrem do cery trądzikowej
Krem z filtrem do cery trądzikowej

Osoby zmagające się z problemem trądziku na pewno doskonale zdają sobie sprawę jak trudny w walce z chorobą jest okres letni, a szczególnie gorące i słoneczne dni, których latem często nie brakuje. Kiedy inni się opalają, osoby z tendencją do trądziku muszą starać się maksymalnie chronić swoją skórę.

Dlaczego tak się dzieje?

Słońce i wysoka temperatura powodują nadmierne pocenie i zwiększają produkcję sebum. Jeśli do tego dodamy łatwo zapychające się pory, w których zgromadzi się więcej łoju, to wysoka temperatura będzie tylko sprzyjała rozwojowi bakterii, a tym samym wysypom trądzikowym. Mitem jest także to, że słońce wysuszy trądzik, wręcz przeciwnie, spowoduje jeszcze większe podrażnienie skóry.

Skoro skórę u osób z trądzikiem należy chronić przed słońcem to rozsądne wydaje się stosowanie kremów z filtrem UV. Problem polega jednak na tym, że filtry UV pogarszają stan trądziku i tylko przyspieszają jego postępowanie. Jest w tym odrobinę prawdy, ale cały mit należy skorygować. To nie filtry UV pogarszają sytuację, ale niektóre dodatki znajdujące się w wielu kremach przeciwsłonecznych. Stosowanie kremu z filtrem do cery trądzikowej jest bardzo rozsądne, ale kupując taki krem powinniśmy dokładnie przyjrzeć się składowi.

Czego powinniśmy unikać?

Przede wszystkim wiele kremów na słońce ma bardzo oleistą konsystencję, źle się wcierają i wręcz potrafią się rozmazywać na skórze pozostawiając wyraźny, tłusty film. To oczywiście dobre zabezpieczenie przed słońcem, ale nie dla osób z cerą trądzikową. Powinno się przede wszystkim omijać kremy posiadające w swoim składzie różne woski. Oleistość kremu tylko przyspieszy zatykanie się porów i problem trądziku gwarantowany.

Druga kwestia dotyczy dwutlenku tytanu, który także często znajduje się w kremach z filtrem. Ten składnik momentalnie wręcz zatyka pory, i to bardzo trwale, a więc po takim kremie atak trądziku może być naprawdę poważny.

Poza unikaniem zakupu takich właśnie kremów z filtrem dobrze jest odnaleźć produkty zawierające w swoim składzie różne pochodne cynku. Ten składnik jest bardzo dobry dla skóry trądzikowej, gdyż działa antybakteryjnie. Odpowiednio dobrany do naszej cery krem na pewno uchroni nas przed trądzikiem.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *