Olejek herbaciany na trądzik

Olejek herbaciany na trądzik
Olejek herbaciany na trądzik

Olejek z drzewa herbacianego na trądzik

Herbata, szczególnie zielona i czerwona, ma działanie kojące. Jednak nie zawsze herbata w czystej postaci musi być stosowana – czasem wystarczy olejek herbaciany – jest to olejek eteryczny. Olejek z drzewa herbacianego przywędrował do Polski z dalekiej Australii. Jego dobroczynne działanie znali Aborygeni, którzy używali go do dezynfekowania oraz kurowania wszelkich ran, otarć i uszkodzeń skóry.

Jak powstaje olejek herbaciany?

Otrzymuje się go dzięki destylacji liści i gałązek parą wodną. Ma świeży zapach ziołowy oraz bardzo delikatny kolor – bezbarwny albo jasnożółty. Nie jest drogi – około 20 złotych kosztuje buteleczka tego specyfiku. Można go kupić w aptekach, sklepach zielarskich jak i w internecie.

Olejek dobrze działa na trądzik

Olejek dobrze działa na trądzik – pomaga usuwać pryszcze i krosty, odświeża cerę i nadaje jej blask oraz świeżość.

Jakie ma działanie?

Olejek herbaciany działa przeciwbakteryjnie, usuwa grzyby oraz wirusy. Działa ściągająco oraz regeneruje. Dobrze jest stosować go w toniku – czyści, odświeża i usuwa zanieczyszczenia z ludzkiej cery.

Co leczy?

Znakomicie leczy trądzik, łojotok oraz łupież. Można stosować go do kurowania wyprysków na plecach oraz twarzy. Lepiej go rozcieńczać. Nie tylko pomaga na trądzik, ale znakomicie leczy przeziębienia.

Olejek jest dodawany do mydeł, toników, żelów myjących oraz innych specyfików – ich koszty są różne – od 10 do 50 złotych.

Dodatkowymi zaletami są przyjemny zapach oraz działanie przeciwbakteryjne olejku, ponadto lekko znieczulające.

Podsumowując, olejek herbaciany to specyfik znany oraz stosowany całkiem powszechnie. Daje wiele możliwości zadziałania na zmysł zapachu oraz leczy wszelkie problemy skórne.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *