Olejek lawendowy na Trądzik

Olejek lawendowy na Trądzik

Eteryczny olejek lawendowy jest świetnym i naturalnym preparatem na trądzik. To w małych listkach lawendy zawarty jest olejek, który pomaga w oczyszczaniu skóry poprzez niszczenie bakterii, które są odpowiedzialne za powstawanie wyprysków. Jest odpowiedni dla każdego typu skóry ze względu na swoją niezwykłą łagodność i naturalność. Z jego użytkowaniem powinny uważać jednak osoby chorujące na astmę. Zazwyczaj nie powoduje reakcji alergicznych i jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej wartościowy olejek stosowany w aromaterapii.

Olejek lawendowy jest idealnym rozwiązaniem na trądzik ponieważ ma działanie antyseptyczne i przeciwgrzybiczne oraz działa przecimikrobowo i łagodzi ból. Z tego względu idealnie leczy stany zapalne. Nadaje się nie tylko do stosowania na twarz, ale także na inne miejsca dotknięte trądzikiem jak plecy czy dekolt. Ze względu na swoją naturalność nie wywołuje żadnych skutków ubocznych i może być stosowany nie tylko na lekkie zmiany trądzikowe, ale także w sytuacjach stanów zapalnych. Mimo, że jako jedyny olejek może być używany bez rozcieńczania, zaleca się zmieszanie z wodą w proporcjach 1.10. Może być także połączony z łagodnym hydrolatem bądź tonikiem.

Olejek lawendowy podobnie jak olejek herbaciany jest znany z redukowania ilości sebum w skórze, a więc zapobiega nadmiernemu świeceniu się skóry. Jedynie one mogą być stosowane bezpośrednio na skórze. Oba olejki w połączeniu stanowią skuteczną broń przeciw trądzikowi. Można je zakupić w aptece bądź sklepie zielarskim, a następnie zmieszać w proporcjach 4:1. Następnie stosuje się je razem bądź osobno miejscowo na skórę dotkniętą trądzikiem albo na całą twarz, uważnie obserwując reakcje skóry. Olejek lawendowy oprócz usuwania trądziku sprawia, że cera jest promienna i świeża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *